Mobilny Office może być hitem Microsoftu

Już od wielu miesięcy mówi się o planach Microsoftu, który ma zamiar wydać oprogramowanie Office w wersji dla systemów mobilnych iOS i Android. Według ostatnich doniesień na ten temat, wersja dla iOS nadejdzie w lutym lub marcu, natomiast wersja dla Androida w maju. Office umożliwi darmowy odczyt dokumentów, natomiast subskrybenci usługi Office 365 będą mogli tworzyć i dokonywać edycji plików.

Do dnia dzisiejszego brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia powyższych doniesień, jednak pojawiają się pierwsze analizy specjalistów. Jak podaje Computerworld.com, analityk IDC Bob O'Donnel uważa, że Microsoft może być bardzo zadowolony z wyników sprzedaży mobilnej subskrypcji Office... jeżeli postara się o uruchomienie usługi w krótkim terminie.

- W dniu wprowadzenia Office dla iOS i Androida, Microsoft może już zacząć liczyć zysk. Jeśli jednak firma będzie zbyt długo zwlekać, istnieje możliwość, że użytkownicy znajdą alternatywy lub obejścia. W rzeczywistości istnieją już takie obejścia - w usłudze chmurowej CloudOn - powiedział Bob O'Donnell.

Po co się spieszyć? O'Donnell uważa, że wzrost popularności tabletów o siedmiocalowym ekranie zaszkodzi wersji mobilnej Office, ponieważ pakiet biurowy nadaje się przede wszystkim do modeli 10-calowych. "Office nie sprawdzi się dobrze na mniejszych urządzeniach. (...) Jeśli [decydenci Microsoftu - przyp. red.] nie ruszą wkrótce, grozi im utrata znacznych korzyści".

O'Donnell podzielił się z jeszcze jedną prognozą. Zdaniem analityka, wydanie Office dla iOS i Androida może okazać się zabójcze dla platformy Windows RT. Analityk na miejscu Ballmera byłby gotów poświęcić platformę mobilną na rzecz mobilnego Office'a. Jako wydawca oprogramowania pakietu biurowego, Microsoft ma znacznie większe szanse na sukces na rynku mobilnym.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: iOS | Android | Microsoft Office 365 | Microsoft | tablet | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy