Office na iPada w lutym 2013 r.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się spekulacje, że Microsoft pracuje nad pakietem biurowym Office na mobilne platformy: Androida i iOS. Takowy pakiet biurowy faktycznie powstaje, a prace nad nim są już w zaawansowanej fazie.

Początkowo twierdzono, że Office na Androida i iOS zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku, później przewidywania przesunięto nieco w czasie. Obecnie obowiązującą wersją spekulacji dotyczącej premiery pakietu jest początek 2013 roku. Taka właśnie data padła jakiś czas temu w informacji prasowej czeskiego oddziału Microsoftu.

Z najnowszych informacji wynika z kolei, że Office na iOS (w tym na iPada) zadebiutuje w pierwszej kolejności - być może na przełomie lutego i marca. Program na Androida ma mieć premierę nieco później, w okolicach maja 2013 roku.

Reklama

Z wieści, do jakich dotarła redakcja The Verge wynika, że mobilny Office nie będzie pozwalał na tak znaczną ingerencję w treści multimedialne, jak jego desktopowy odpowiednik. Dokumenty będzie można edytować, ale w nie aż tak dużym stopniu, w dodatku jedynie po wykupieniu subskrypcji Office 365 (bez niej będzie można jedynie przeglądać dokumenty: Word, PowerPoint i Excel). Aby skorzystać z Office Mobile potrzebne będzie konto w usługach Microsoftu - podobnie jak ma to miejsce w OneNote czy SkyDrive.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Apple | iPad | iOS | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama