Nokia na serio zabierze się za Androida i iOS?

Nokia co prawda nie produkuje już telefonów komórkowych, ale wciąż działa na rynku mobilnym. Aktywny jest szczególnie oddział HERE, który zamierza poświęcić więcej uwagi usługom na systemy Android i iOS.

Po finalizacji przejęcia przez Microsoft biznesu mobilnego Nokii, Finowie pozostali z działami NSN (Nokia Solutions and Networks), Research Center i HERE. Ten ostatni już teraz zabiera się ostro do pracy. Fińska firma szuka nowych pracowników, w tym osoby, która zajmie się przygotowaniem kolejnej usługi mapowej. Kandydat ma odpowiadać nie tylko za zaprojektowanie aplikacji, jej przygotowanie, testowanie i wprowadzenie do sklepów z programami, ale również za spotkania z deweloperami czy koordynowanie wsparcia. O jaką aplikację chodzi? 

Tego dokładnie nie wiadomo. W ogłoszeniu jest mowa o usłudze bazującej na danych dostarczanych przez użytkowników. Bardzo prawdopodobne więc, że Finowie przygotowują społecznościową usługę na wzór Waze. Co ciekawe, w pierwszej kolejności ma powstać wersja na Androida, co w dużej mierze wynika z jego popularności. Nie da się też ukryć, że Nokia będzie chciała zwiększyć wpływy na do niedawna konkurencyjnych platformach.
 
Podobna do Waze usługa to niejedyna nowość szykowana przez oddział HERE. Finowie szukają też osób do zespołu, który zajmie się aplikacjami na Androida i iOS. Możliwe, że Nokia chce wydać natywne wersje swoich aplikacji w sklepach Google i Apple. Oczywiście, już robiła do tego pierwsze przymiarki, ale ich efekt nie był powalający. Teraz, po uwolnieniu się od Microsoftu, Finowie powinni bardziej przyłożyć się do usług na Androida i iOS.
 
Nokia HERE to zestaw naprawdę dobrych usług. Na pewno nikt nie będzie narzekał, gdy poszerzy się lista urządzeń, na których będą one dostępne. W końcu konkurencji nigdy za dużo...

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama