Sprzedaż urządzeń z Windows Phone 8 wzrosła czterokrotnie

Wygląda na to, że w przypadku Windows Phone strategia Microsoftu w końcu zaczyna przynosić rezultaty. Od czasu premiery Windows Phone 8 i pojawienia się pierwszej fali urządzeń w niego wyposażonych, sprzedaż wzrosła czterokrotnie.

Windows Phone nadal jest dość niszowym systemem operacyjnym, ale pierwsze kroki do zmiany tego stanu rzeczy zostały już wykonane. W wywiadzie, jakiego CEO Microsoftu Steve Ballmer udzielił wczoraj agencji Bloomberg  stwierdził on, że Windows Phone sprzedaje się świetnie, głównie dzięki nowym urządzeniom wypuszczonym ostatnio na rynek przez Nokię i HTC. W porównaniu do sprzedaży urządzeń ze starszą wersją systemu, sprzedaż wzrosła czterokrotnie.

Reklama

Pomimo tego jeszcze sporo czasu minie zanim Windows Phone 8 stanie się realną konkurencją na rynku zdominowanym przez Androida i iOS. A nie jest to zadanie łatwe. Apple jest pionierem mobilnych systemów operacyjnych dla smartphone’ów, podczas gdy Android stał się systemem operacyjnym dla mas.


Ogromną zaletą Windows Phone 8 jest jego prostota i niewiarygodna wręcz płynność działania. Wygląda na to, że zostało to  końcu docenione przez klientów.

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | Microsoft | system operacyjny | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy