Reklama

Windows Phone - drugi najpopularniejszy system mobilny Polski?

Urządzenia z systemem Windows Phone są w 24 krajach popularniejsze od iPhone'ów - wynika z danych, na które powołuje się magazyn "Forbes". To nie wszystko. W 14 z tych krajów Windows Phone ma być drugim najpopularniejszym, po Androidzie, mobilnym systemem operacyjnym. Wśród tych krajów znalazła się także Polska.

Chile, Czechy, Finlandia, Indie, Włochy, Grecja, Węgry, Malezja, Meksyk, Polska, RPA, Tajlandia, Ukraina oraz Wietnam - te 14 krajów, według informacji Microsoftu, na które powołuje się Forbes, woli Windows Phone od iOS. Przynajmniej według statystyk. W rzeczywistości łatwo zauważyć, że lista dotyczy krajów mniej zamożnych oraz Finlandii (zatem bastion Nokii) i Włoch (które też nie przeżywają obecnie najlepszego okresu w swojej historii). Co więcej, statystyka prawdopodobnie nie objęła końca roku i świątecznej gorączki zakupów. 

Jak łatwo się domyślić - Windows Phone to przede wszystkim telefony marki Nokii (93 proc. sprzedanych słuchawek). Najpopularniejszym modelem Nokii, który stał się ambasadorem systemu, jest Nokia Lumia 520 - 42 proc. sprzedanych telefonów Lumia. Test Lumia 520 można znaleźć tutaj

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone 8 | Nokia Lumia 520 | smartfon do 500 zł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy