Łódź wyglądająca jak suwak płynie po rzece i łączy rozdzielone nią dwa miasta [FILM]

Sztuka potrafi zachwycić nawet największych malkontentów i dać im mocno do myślenia. Taki właśnie jest najnowszy projekt słynnego japońskiego artysty, który w wymowny sposób połączył dwa miasta.

Yasuhiro Suzuki zaprojektował niebanalną w swoim kształcie łódź, która po prostu wygląda jak wielki suwak. Artysta chciał w ten sposób złożyć hołd dwóm miastom, które rozdziela wielka rzeka Sumida, i połączyć je w bardzo widowiskowy sposób.

„Fale płynące za łodzią-suwakiem, podróżującą między miastami Azumabashi i Sakurabashi, łączą przeciwległe ich brzegi, jednocześnie otwierając powierzchnię wody jak prawdziwy suwak. To zmienia sposób, w jaki patrzysz na krajobraz miasta” - napisał Suzuki.

Jak możecie zobaczyć na przygotowany przez artystę materiale filmowym, łódź w trakcie przemierzania wód rzeki Sumida, zmienia się w prawdziwy suwak, a generowane przez nią fale wyglądają zupełnie jak zamek błyskawiczny. Artysta wpadł na pomysł budowy takiej łodzi, gdy podróżował helikopterem nad rzeką i widział płynące po niej łodzie.

Reklama

Sumida to jedna z najbardziej zatłoczonych komunikacyjne rzek w kraju. Z powodu pandemii ruch na niej prawie zamarł. Suzuki postanowił wykorzystać ten fakt i przygotował instalację, która stała się prawdziwą perełką niedawno organizowanej wystawy DESIGNART Tokyo 2020. Jako że w tym roku wystawę można było obejrzeć tylko on-line, artysta stworzył projekt, który w swojej idei miał być mobilny.

Źródło: GeekWeek.pl/隅田川森羅万象墨に夢事務局 / Fot. 隅田川森羅万象墨に夢事務局

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy