Boeing 777-300ER na trasie do i z Polski

Emirates, jedyny przewoźnik oferujący bezpośrednie loty na trasie Warszawa-Dubaj, wprowadził do obsługi połączenia najnowocześniejszego Boeinga 777-300ER, największy samolot pasażerski latający z/do Polski.

Boeinga 777-300ER linii Emirates
Boeinga 777-300ER linii EmiratesAFP

B777-300ER w trzyklasowej konfiguracji jest wyposażony w osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 siedzeń w klasie ekonomicznej. Samolot ten cieszy się dużą sympatią pasażerów Emirates i stanowi trzon floty przewoźnika. Obecnie linie dysponują 108 Boeingami 777-300ER i oczekują na dostawę 44 kolejnych.

W okresie od lutego 2013 r. do października 2015 r., ponad 400 000 pasażerów podróżowało naszymi liniami pomiędzy Warszawą a Dubajem, a zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wprowadzenie tego najnowocześniejszego samolotu oznacza nie tylko wzrost oferowania na trasie o 1722 miejsc tygodniowo. Dzięki temu osoby podróżujące z i do Warszawy mogą oczekiwać jeszcze wyższego standardu komfortu podczas lotu do Dubaju i w innych kierunkach. Nasze statystyki pokazują, że najpopularniejsze kierunki podróży wśród Polaków, oprócz Dubaju, to także Mauritius, Bangkok, Kolombo i Malediwy - powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę.

Klientów Emirates obsługuje wielonarodowy personel pokładowy, w skład którego wchodzi ponad 500 Polaków. Posiłki pokładowe przyrządzane są przez najlepszych szefów kuchni. Ponadto pasażerowie mają do dyspozycji system rozrywki pokładowej ice, oferujący dostęp do ponad 2 tysięcy kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami, audiobookami i muzyką z całego świata, który od 11 lat nagradzany jest tytułem najlepszego systemu rozrywki pokładowej w rankingu Skytrax. Wszystkim klientom Emirates przysługują bardzo wysokie limity bagażu - do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30 kg w klasie ekonomicznej.

Wprowadzenie najnowocześniejszego Boeinga 777-300ER do obsługi codziennego połączenia na trasie Warszawa-Dubaj to wielkie wydarzenie nie tylko dla przewoźnika, ale również dla naszego lotniska. B777-300ER jest obecnie największym samolotem pasażerskim operującym na trasach z/do Polski. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli codziennie oglądać go w Warszawie, ale przede wszystkim cieszymy się, że nasi pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania z Lotniska Chopina w jeszcze bardziej komfortowych warunkach - powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina. Nowy, większy samolot wprowadzony na stałe przez Emirates jest dowodem na to, że polski rynek ma wielki potencjał, a zapotrzebowanie na loty przez Dubaj stale rośnie. Dla nas to także dowód, że rośnie atrakcyjność Lotniska Chopina i jego pozycja jako jednego z najważniejszych portów lotniczych w regionie Europy Środkowej - dodał Kaczmarzyk.

Wprowadzenie Boeinga 777-300ER pozytywnie wpłynie również na polski import i eksport dzięki usługom Emirates SkyCargo. Na trasie z/do Warszawy samolot ten może przewieźć w luku bagażowym do 23 ton cargo w każdą stronę, zwiększając tym samym zdolność przewozową o 84 tony tygodniowo. Linie Emirates SkyCargo to jedyny przewoźnik na polskim rynku oferujący codzienne połączenia obsługiwane przez samolot szerokokadłubowy.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas