Drony w służbie architektury
Szwajcarskie studio architektoniczne chce, aby drony budowały w przyszłości najwyższe budynki świata. Czy bez udziału ludzi, będzie można tworzyć drapacze chmur, o jakich nie śniło się architektom?
Mimo że urządzenia typu UAV (bezzałagowe aparaty latające) są powszechnie wykorzystywane przez wojsko, to coraz częściej pojawiają się w innych dziedzinach życia. Być może te latające roboty wkrótce spełnią marzenia architektów o konstrukcji jak najwyższych budynków.
Drony w służbie architektury
Szwajcarskie studio architektoniczne chce by to drony budowały w przyszłości najwyższe budynki świata.
Szwajcarskie studio architektoniczne Gramazio & Kohler przedstawiło w ubiegłym roku makietę budynku w skali 1:100 stworzoną z wykorzystaniem dronów. Teraz w ten sam sposób, cegła po cegle, chcą zbudować obiekt naturalnych rozmiarów.
Drony mogą zostać wykorzystane w budownictwie, szczególnie europejskim, na szeroką skalę. Portugalscy architekci Fernandio i Sergio Guerra chcą by urządzenia typu UAV wykonywały dla ich klientów zdjęcia z placu budowy. Z kolei naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie mają w planach wykorzystanie dronów do trójwymiarowego skanowania zabytków. Wiele wskazuje na to, że obok wojska, to świat architektury może najbardziej zyskać na dronach.