Reklama

Japończycy pracują nad kosmicznymi maszynami budowlanymi

Japońska Agencja Kosmiczna podjęła współpracę z firmą Kajima w celu budowy autonomicznych kosmicznych maszyn budowlanych.

Celem projektu jest pomoc w budowaniu ludzkich siedlisk na Księżycu i Marsie. Kajima jest producentem, który ma już doświadczenie w tworzeniu autonomicznych maszyn - stworzony przez niego system A4CSEL pomagał już przy budowie tam w miastach portowych Fukoka i Oita. Ze względu na olbrzymie odległości w jakich znajdują się zarówno Mars, jak i Księżyc, nie jest możliwe sterowanie maszynami za pomocą fal radiowych i konieczne może być wysłanie ludzkiej załogi, co dodatkowo komplikuje sprawę.

W celu zredukowania ryzyka kolizji i powielania pracy, firma pracuje dodatkowo nad specjalnym systemem komunikacji pomiędzy samymi maszynami. Stacje mają być gotowe do działania na Księżycu w 2030 roku i pomieszczą cztery do sześciu osób. Projekt ma być rozwijany w ramach programu Space Exploration Innovation Hub opierającego się na współpracy uczelni, rządów i prywatnych przedsiębiorstw, a pierwsze eksperymenty mają odbyć się w kwietniu 2017. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: JAXA | Księżyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy