Reklama

Najdłuższy szklany most powstanie w Chinach

W Chinach powstanie najdłuższy szklany most na świecie. Będzie miał on 370 m długości.

Most powstanie w chińskiej prowincji Hunan według projektu studia architektonicznego Haim Dotan. Całkowicie przezroczysty szklany most wzniesie się na wysokości ok. 400 m i będzie miał 370 m długości. Połączy tym samym dwie strony kanionu Zhangjiajie. Jednocześnie będzie mogło się znajdować na nim do 800 osób.

Chiny wydają się być zakochane w szklanych konstrukcjach budowanych na ekstremalnych wysokościach. Niedawno w Longgang National Geological Park otworzono najdłuższy na świecie skywalk, który znajduje się 718 m nad przepaścią i jest o 5 m dłuższy od Grand Canyon Skywalk o ok. 5 metrów. 

Reklama

Szklany most jest reklamowany jako "cud świata" prowincji Hunan. Jeżeli samo spacerowanie po moście będzie niewystarczające, to zawsze będzie można spróbować bardziej ekstremalnych doznań, np. skoku na bungee. Będzie to najwyższe bungee na świecie, przebijające nawet to z Macau Tower, gdzie skacze się z wysokości 233 m.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: most | Architektura | Chiny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama