Reklama

Naukowcy stworzyli drukarkę 4D

Naukowcy z MIT zaprezentowali pierwszą na świecie drukarkę 4D. Co potrafi to niezwykłe urządzenie?

Druk 3D wciąż ma przed nami wiele tajemnic, ale to nie przeszkodziło Amerykanom w opracowaniu czegoś jeszcze bardziej zaawansowanego - drukarki 4D.

Końcowym produktem takiego urządzenia nie jest konkretny przedmiot, a pasmo materiałów, które przekształci się w to, co chcemy. Wszystko zależy od rodzaju materiałów i ich ułożenia.

Twórca maszyny zapowiada, że w przyszłości taka technologia może okazać się nieoceniona np. w budownictwie.

Za przykład przywołuje scenę  z filmu "Incepcja", w której dwa wieżowce nałożyły się na siebie, tworząc jeden. Wydrukowane przez urządzenie materiały mogą także dowolnie zmieniać swoje kształty.

Reklama

Więcej szczegółów na temat wynalazku naukowców z MIT powinniśmy poznać już wkrótce.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drukarka 3D | drukarka przestrzenna | MIT

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy