​Richard Branson inwestuje w Hyperloop

Wszystko wskazuje na to, że Hyperloop One jest coraz bliżej powstania. W projekt zainwestował słynny miliarder Richard Branson.

Należąca do Richarda Bransona grupa Virgin oficjalnie zainwestowała ogromną sumę pieniędzy w projekt superszybkiej kolei, mającej poruszać się z prędkością 1220 km/h. Od teraz firma nazywa się Virgin Hyperloop One. Jest to już trzecia nazwa firmy po poprzednich Hyperloop Technologies i Hyperloop One.

- Razem w Virgin nie tylko zmienimy jak żyjemy, ale zmodyfikujemy także sposób, w jaki podróżujemy. Ludzie znowu będą cieszyć się podróżowaniem - powiedział Josh Giegel, szef Hyperloop One.

Testy Virgin Hyperloop One zostały przeprowadzone w sierpniu na pustyni Nevada.

- Od początku naszego istnienia Grupa Virgin inwestuje w innowacyjne firmy. Od naszych linii lotniczych, przez pociągi, po statki kosmiczne. Od dawna pasjonowaliśmy się także innowacjami w transporcie, zwłaszcza takimi technologiami, które mogą zmienić życie ludzi. Virgin Hyperloop One będzie pojazdem w stu procentach elektrycznym, a naszym celem jest sprawienie, by nie wpływał negatywnie na środowisko - napisał Branson na swoim blogu.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hyperloop | virgin | Richard Branson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy