Stephen Hawking ostrzega przed kolonizacją Ziemi przez obcych

Brytyjski fizyk Stephen Hawking stwierdził, że nasza planeta może zostać skolonizowana przez obcych "nomadów" zafascynowanych naszym światem. Naukowiec uważa też, że już za sto lat komputery osiągną taki poziom sztucznej inteligencji, który wyprzedzi rozwój ludzkości, i będą w stanie ją podbić.

Brytyjski naukowiec i popularyzator nauki uważa, że ludzkość może czekać dość ponura przyszłość. Stephen Hawking ostrzega o możliwości przejęcia Ziemi przez obcych. To zadziwiające stwierdzenie znanego fizyka padło w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety "El Pais".

Zdaniem Hawkinga, jeśli na Ziemię trafią kiedyś inne istoty, z technologią podroży międzygwiezdnych, to prawie na pewno przybędą po to, aby podbić naszą planetę. Hipotetycznych obcych Hawking nazywa nomadami i przewiduje, że podbijają oni i kolonizują wszystkie planety, które są w stanie opanować.

Reklama

Jednak nawet jeśli obcy nomadzi podbijający światy przez jakiś czas się u nas jeszcze nie pokażą, to Stephen Hawking przestrzega również przed rozwojem sztucznej inteligencji. Naukowiec twierdzi, że w ciągu następnych stu lat komputery staną się tak zaawansowane, że będą w stanie zdominować ludzkość. Wizjoner dodaje, że kiedy już do tego dojdzie, będzie należało upewnić się, że ich cele są takie same jak nasze.

Znany fizyk oświadczył również, że jego zdaniem przetrwanie gatunku ludzkiego zależy od zdolności do znalezienia nowych światów w innych miejscach wszechświata. Będzie to konieczne, ponieważ istnieje coraz większe ryzyko zniszczenia Ziemi w wyniku katastrofy. Z tego powodu Hawking stara się zwrócić uwagę opinii publicznej na znaczenie lotów kosmicznych i kolonizacji innych planet.

Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: stephen hawking
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy