Reklama

Superkomputer IBM dostępny dla każdego

Watson - słynny superkomputer IBM - już wkrótce może zostać zostać uruchomiony jako usługa sieciowa dostępna w chmurze.

Watson to modułowy superkomputer, którego popularność wzrosła po sukcesach jakie odniósł w grze "Jeopardy!" Dzięki ogromnej bazie danych przez wielu jest uznawany za protoplastę sztucznej inteligencji. Możliwości Watsona były już wykorzystywane w medycynie i górnictwie. Niebawem mogą być dostępne dla każdego z dostępem do internetu.

- Watson ma być doradcą i asystentem wszelkiego rodzaju profesjonalnych decydentów, począwszy od opieki zdrowotnej, a skończywszy na sektorze finansowym. Już teraz ulepszamy jego umiejętności bankowe - powiedział John Gordon, szef dywizji Watson Solutions Marketing firmy IBM.

Watson składa się co najmniej z 90 serwerów i posiada 16 000 GB pamięci RAM. Dzięki specyficznej umiejętności wyszukiwania najbardziej trafnych odpowiedzi, zdaje się być jednostką nieocenioną w dyscyplinach opartych na potężnych bazach danych.

- Chcemy wykorzystać Watsona na tak wielu płaszczyznach, na ilu będzie to możliwe. Analizujemy udostępnienie możliwości Watsona jako powszechnie dostępną usługę, by mieć pewność, że nie trafi ona tylko do wybranych. Rozważamy uruchomienie Watsona w chmurze, ale bierzemy też inne opcje pod uwagę - uzupełnił Gordon.

Reklama

Jakiejkolwiek ścieżki IBM nie wybierze, możemy zakładać, że zdolności Watsona wkrótce będzie dostępna dla wszystkich.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: superkomputer | IBM | IBM Watson | Cloud Computing

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy