Szokujące zdjęcia Morza Karaibskiego - wielkie wysypisko śmieci

Ponad 5,25 biliona plastikowych odpadów znajduje się w morzach i oceanach na całym świecie. Szacuje się, że do 2050 roku liczba plastikowych śmieci przewyższy liczbę ryb. Mimo tak szokujących danych, fotografie robią jeszcze większe wrażenie.

Szokujące zdjęcia zostały wykonane w październiku 2017 roku między wyspami Roatan i Cayos Cochinos u wybrzeży Hondurasu przez fotografkę Caroline Power. Zatrważające fale śmieci na Karaibach to problem trwający już od pewnego czasu.

"Niestety, jest to zjawisko coraz bardziej powszechne. Mieszkam na wyspie Roatan w Hondurasie od 11 lat, jednak fale śmieci nasilają się w ciągu kilku ostatnich" - powiedziała Power w wywiadzie dla IFLScience. 

Rozwiązanie wydaje się być proste. Potrzeba ogromnych zmian w sposobie, w jaki obchodzimy się z odpadami. Recykling wydaje się być najbardziej oczywistym krokiem, jednak eksperci podkreślają, że znacznie ważniejsze jest ograniczenie korzystania z tworzyw sztucznych, na przykład poprzez tworzenie plastiku wielokrotnego użytku. 

Reklama

"Nawet jeśli tylko 1 procent ludzi, którzy zobaczą te fotografie, przemyśli swoje postępowanie z odpadami, jest to ogromny krok naprzód" - uważa autorka zdjęć. "Uwiecznione w kadrach zanieczyszczenia to jedynie mały fragment oceanu, a podobne problemy mają miejsce przy każdym wybrzeżu na Ziemi. Każda osoba z każdego kraju jest po części odpowiedzialna za globalny kryzys wynikający z zaśmiecenia naszej planety".

Zmianynaziemi.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy