Tak wygląda superluksusowy jacht Steve'a Jobsa

Wielcy tego świata lubią popisywać się fortuną. Jednak o majątku Jobsa nie było wiele wiadomo. Ex-CEO Apple dbał o prywatność i stronił od rozgłosu. Nie znaczy to jednak, że nie wydawał zarobionych pieniędzy. Jednym z takich wydatków była piękna Venus ze stoczni Feadship.

Projekt Venus był opracowywany przez długie lata. Walter Isaacson wspomina w biografii, że Jobs pokazywał mu model jachtu i ze szczegółami opowiadał o wzornictwie, materiałach i technologiach jakie znajdą się na pokładzie Venus.

W efekcie powstał bardzo smukły i minimalistyczny kadłub z intensywnie przeszklonymi burtami i pokładem. Wiele ścian wewnątrz statku zostało wykonanych ze zbrojonego szkła, które pełni także rolę nośną dla innych elementów. Jak można się łatwo domyślić, aluminium jest jednym z najczęściej spotykanych surowców na pokładzie. Projektantem wnętrza był wedle doniesień Philippe Starck.

Szkoda tylko, że mostek kapitański (składający się z iMaców!) nie będzie gościł najwyższego stopniem oficera w Apple. Laurene Jobs zapowiedziała uroczyste odsłonięcie i przejęcie przez rodzinę jachtu, choć termin imprezy nie został jeszcze ogłoszony.

Reklama

Mariusz Kamiński

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: jacht | Steve Jobs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy