W 2050 roku 70 proc. świata będzie mieszkać w megamiastach

Renee James w swoim przemówieniu na IDF 2013 zwróciła szczególną uwagę na inteligentne miasta i spersonalizowaną opiekę zdrowotną, jako przykłady potencjalnych miejsc wdrożenia nowych technologii Intela.

Technologie Intela pomagają mapować ludzki genom i leczyć raka
Technologie Intela pomagają mapować ludzki genom i leczyć rakaINTERIA.PL

James dodała, że według szacunków do roku 2050, aż 70 proc. populacji świata będzie żyć w megamiastach. Odkrycia w dziedzinie półprzewodników zrewolucjonizują procesy zarządzania danymi oraz komunikacji między urządzeniami w inteligentnych miastach. Intel współpracuje z władzami Dublina oraz Londynu nad budową pierwszego rozwiązania, które odmieni całkowicie zarządzanie miastami, dając mieszkańcom lepsze warunki życia i wyższą jakość usług komunalnych, przy jednoczesnej redukcji kosztów.- Pozostawienie mocy obliczeniowej miliardom inteligentnych obiektów to jedno, Ale to, co my robimy, jest o wiele trudniejsze: zamieniamy moc obliczeniową i dane na praktyczną wiedzę. Dotychczas widzieliśmy zaledwie ułamek tego, jak technologie Intela mogą ulepszać świat, zastosowane w służbie zdrowia, edukacji i rozwiązaniach ekologicznych - powiedziała James.

James podkreśliła również, że prace Intela nad superkomputerami mogą zmienić oblicze służby zdrowia - fundamentalnego sektora światowej gospodarki. Knight Cancer Institute z Oregon Health and Science University Intel współpracuje nad projektem, którego celem jest zmniejszenie kosztu oraz ilości czasu potrzebnego na analizę profilu genetycznego człowieka, a także stworzenie wielowymiarowej mapy DNA z opcją przeszukiwania.

- Po raz pierwszy w historii współczesnej medycyny technologiczne aspekty służby zdrowia są tak samo ważne, jak te biologiczne. Im więcej mocy obliczeniowej możemy zaoferować za rozsądną cenę, tym więcej żyć można ocalić - dodała James.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas