Wydrukuj sobie fragment Księżyca

​Każdy może mieć fragment Księżyca! Pewien student informatyki stworzył specjalny program, który zamienia dane topograficzne na pliki gotowe do wydruku 3D.

Internetowa aplikacja o nazwie Moon2STL umożliwia każdej osobie z dostępem do drukarki 3D na stworzenie trójwymiarowej mapy wybranego fragmentu Księżyca. Jej autorem jest Thatcher Chamberlin, zdolny student informatyki. Nie jest to jego pierwsze dzieło, bo przed Księżycem była Ziemia, a dokładniej program Terrain2STL, pozwalający na wydrukowanie dowolnego fragmentu powierzchni Ziemi.

Terrain2STL został ciepło przyjęty zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i różne instytucje edukacyjne. Dzięki niemu możliwe było wydrukowanie niezwykłych i szczegółowych map geograficznych. Chamberlin nie osiadł na laurach i postanowił stworzyć podobną aplikację, tyle że księżycową.

- Nie mam obecnie drukarki 3D, więc nie jestem pewien, czy to na pewno działa, ale wykorzystany przeze mnie proces jest standardowy dla tego typu urządzeń - powiedział Chamberlin.

Obie aplikacje - i Terrain2STL, i Moon2STL - korzystają z Google Maps. Następnie program przetwarza dane powierzchni i tworzy plik STL, który może zostać wykorzystany w drukarce 3D.

Następnym krokiem zdolnego informatyka ma być stworzenie analogicznej aplikacji dla Marsa.

Reklama

Aplikację Moon2STL możecie odwiedzić pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc | Druk 3D | Drukarka 3D
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy