Reklama

Znamy przyczynę pożarów w samolotach Boeing 787 Dreamliner

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) sporządziła raport na temat baterii, które doprowadziły do uziemienia wielu samolotów Boeing 787 Dreamliner, w tym również tych należących do LOT-u.

NTSB twierdzi, że przyczyną pożaru baterii były "braki w procesie projektowania i certyfikacji". Jednocześnie winą obarcza Boeinga, japońskiego producenta baterii Yuasa oraz Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) - amerykański organ nadzoru lotniczego.

Boeing zawinił niewystarczającymi ocenami bezpieczeństwa baterii litowo-jonowych. Z kolei ich producent - firma Yuasa - dostarczył ostateczny produkt różniący się od tego, który został przetestowany i certyfikowany. Yuasa szanuje decyzję NTSB, ale jednocześnie uważa, że rzeczywistej przyczyny usterki nie da się już zdiagnozować.

Reklama

FAA niedostatecznie nadzorowała outsourcing elementów Dreamlinera. Ma to związek z obniżaniem kosztów produkcji maszyny poprzez całą sieć podwykonawców, którzy z kolei posługiwali się własnymi podwykonawcami.

Boeing nie chce komentować raportu NTSB.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dreamliner | Boeing 787

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy