11 wtyczek do przeglądarki dla Chat GPT. Lista, która ułatwi pracę z AI

ChatGPT zadebiutował niecałe pół roku temu i szturmem biorąc nagłówki wszystkich portali technologicznych i przedzierając się na paski w głównych wydaniach serwisów informacyjnych. Twórcy prezentują właśnie następną (czwartą) generację modelu GPT, a my przedstawiamy najlepsze i najbardziej przydatne rozszerzenia do przeglądarek wykorzystujących ChatGPT. Możliwości, jakie dają, są spektakularne. A to dopiero początek rewolucji AI.

ChatGPT to chatbot, który generuje odpowiedzi tekstowe na dane wprowadzane przez użytkownika. W ciągu zaledwie 5 dni od premiery z urządzenia firmy OpenAI skorzystało ponad milion użytkowników. Bardzo szybko zaczęły też powstawać najróżniejsze pomysły na wykorzystanie ChatGPT, które ułatwi pracę, naukę, czy zwykłe przeglądanie stron internetowych. 

Najlepsze z nich zamieniły się we wtyczki do przeglądarek, które prześcigają się w dostarczaniu najróżniejszych funkcji w jak najbardziej przystępnej dla użytkownika formie. 

Reklama

W tym artykule prezentujemy listę 12 najlepszych rozszerzeń do Chrome, Opery, Firefoxa i innych przeglądarek wykorzystujących ChatGPT.  Zaprzęgając do pracy możliwości chatbota, wtyczki te mogą ułatwić nam życie na sposoby, które jeszcze niedawno wydawały się odległym marzeniem o odległych lub niemożliwych funkcjonalnościach przeglądarek. 

YouTube Summary with ChatGPT

Rozszerzenie, które z pomocą ChatGPT tworzy streszczenia dla poszczególnych klipów na YouTube.  Po zainstalowaniu wtyczki pojawi się przycisk, który kopiuje transkrypcję filmu i przenosi nas na stronę chatu OpenAI, gdzie automatycznie generowane jest podsumowanie treści filmiku. To bardzo przydatna funkcja, jeżeli po tytule nie jesteśmy pewni, czy w danym video znajdziemy informacje, których szukamy. 

Żeby oszczędzać czas dzięki rozszerzeniu YouTube Summary, trzeba być zalogowanym do ChatGPT. Streszczenia można generować bezpośrednio z poziomu przeglądania wyszukiwań YT, klikając na ikonkę w lewym górnym rogu miniatury video.

ChatGPT Chrome Extension

 Rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które możemy pobrać i zainstalować zgodnie z instrukcją na stronie twórcy. Wtyczka integruje ChatGPT dosłownie z każdym polem tekstowym w Internecie. Po zaznaczeniu fragmentu tekstu i kliknięciu PPM wyświetli się opcja "Ask ChatGPT", która wyświetli informacje o danej frazie lub wykona polecenia, które wpiszemy np. bezpośrednio przy pisaniu posta na Instagramie. Rozszerzenie samodzielnie wygeneruje najlepszą odpowiedź i wklei ją bezpośrednio w zadane pole tekstowe.

ChatGPT for Google

To rozszerzenie wyświetla najlepszą odpowiedź ChatGPT na każde zapytanie, które wpisujesz w Google. Pole tekstowe czatu pojawia się tuż obok standardowych wyników wyszukiwania. Ta forma pozwala na rozpoczęcie dalszej konwersacji z botem bez przechodzenia na inną stronę. Wtyczka jest naprawdę dopracowana — działa z innymi wyszukiwarkami jak Bing czy DuckDuckGo, ma nawet "tryb nocny". Żeby korzystać z rozszerzenia, musisz być zalogowany do ChatGPT na wybranym koncie w swojej przeglądarce. 

GPT for Google Sheets and Docs

Wtyczka do pobrania z Google Workspace, która integruje się z Dokumentami i Arkuszami Google. Rozszerzenie pozwala wykorzystywać pełen potencjał GPT do tworzenia i edytowania wszelkich treści. Wtyczka sprawdzi poprawność tekstu, zmieni jego ton, usunie lub zmieni w tekście wybrane informacje (nazwiska, adresy). W arkuszach, plug-in dodaje całą odrębną listę funkcji i formuł, pozwala czyścić listy i tabele i wykonywać operacje za pomocą komunikatów w języku naturalnym. 

Promptheus

To wtyczka, która umożliwia wydawanie poleceń ChatGPT za pomocą mowy.  Żeby uruchomić wprowadzanie głosowe, wystarczy przytrzymać spację i mieć włączony mikrofon. Rozszerzenie Promptheus ma możliwość wyboru języka, dzięki temu komendy można wydawać również po polsku. 

WebChatGPT

Rozszerzenie, które daje ChatGPT dostęp do aktualnych informacji o świecie. Dane, na których uczyły się algorytmy sztucznej inteligencji, kończą się na czerwcu 2021 roku. Wtyczka pozwala czatbotowi na dostęp do internetu — podając mu link i prosząc o znalezienie konkretnych informacji na witrynie, rozszerzenie umożliwi ChatGPT import treści i ich analizę. Po kilku sekundach od wpisania zwykłego pytania na bieżące tematy dostaniemy konkretne i aktualne odpowiedzi, a do tego listę źródeł, z których korzystał czatbot.

TweetGPT

Rozszerzenie TweetGPT działa w przeglądarce Chrome i po zalogowaniu się do Twittera sama pisze posty na zadany temat i zgodnie z naszymi wytycznymi. Wtyczka może też tworzyć dłuższe nitki, a nawet odpowiadać na twitty innych użytkowników.

ChatGPT Summarize Everything

Summarize to wtyczka bardzo podobna do pierwszej na liście, z tą różnicą, że tworzy streszczenia i podsumowania treści w formie pisanej. Wystarczy wybrać tekst, a plug-in wyświetli krótkie streszczenie i listę najważniejszych faktów w punktach, w oddzielnym oknie. Rozszerzenie działa w wielu językach, również po polsku.

9. Engage AI

Ten dodatek jest przeznaczony do tworzenia unikalnych i adekwatnych do treści komentarzy na LinkedIn. Engage AI tworzy odpowiedzi, które według samych twórców mają być: zapadające w pamięć, autentyczne, wnikliwe i stosowne. Generowane komentarze są świetną bazą, na której możemy zbudować wartościowy komentarz, wprowadzając kosmetyczne poprawki.

Talk-to-ChatGPT

Rozszerzenie działa bardzo podobnie do Promptheusa, jednak ma jedną bardzo istotną przewagę. Oprócz wprowadzania komend głosowych wtyczka zamienia treść generowaną przez ChatGPT z tekstu na dźwięk i odpowiada w naszym języku. Chociaż Talk-to-ChatGPT ma jeszcze sporo niedociągnięć to ma też niesamowity potencjał. 

Możliwość rozmowy z czatem bez patrzenia na ekran jeszcze bardziej zaciera granice między światem realnym i wirtualnym. Dodatek jest też ogromnym ułatwieniem dla osób niewidzących i ze słabym wzrokiem.

AIPRM

AIPRM to narzędzie dla specjalistów od marketingu internetowego. Wtyczka, jak cały ChatGPT, najlepiej sprawdza się w języku angielskim i umożliwia automatyczną korektę treści i kodu strony pod kątem pozycjonowania w wynikach wyszukiwania. Rozszerzenie sprawdza kod źródłowy, SEO i wszystkie inne elementy strony szukając treści, które można zoptymalizować. Narzędzie pozwala też na bieżąco analizować i tworzyć zadane treści bezpośrednio w danym polu tekstowym.

Jak używac ChatGPT bez zakładania konta i podawania numeru telefonu?

Twitter jest znany z łatwej implementacji przeróżnych botów, które po ich "zawołaniu" (@nazwa_bota) wykonują różne funkcje: zapisują, porządkują czy rozwijają i łączą twitterowe nitki. Zaraz po premierze ChatGPT na portalu pojawił się kolejny bot, który do udzielania odpowiedzi wykorzystuje ChatGPT, a jej treść zamieszcza jako odpowiedź na Twitterze w formie zrzutu ekranu.

W ten sposób wszyscy, którzy nie mają ochoty logować się na stronie OpenAI, mogą bez konta korzystać z funkcji ChatGPT. Przy okazji unikamy podawania naszego numeru telefonu, który jest wymagany podczas weryfikacji konta. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji przekonać się o możliwościach sztucznej inteligencji i modelu GPT — możesz to zrobić, sprawdzając profil powyżej!

Czytaj również:

ChatGPT-4 potrafi przekonać człowieka, że nie jest robotem... tylko człowiekiem!

Była nielubianą wyszukiwarką internetową, a teraz ma 100 milionów użytkowników. Wszystko przez ChatGPT

Sztuczna inteligencja zniszczy nasz świat? Twórca ChatGPT ostrzega

Nadchodzi Skynet. Microsoft chce, aby ChatGPT kontrolował roboty

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ChatGPT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy