Aplikacja Inteligentnego Systemu Sterowania rozwiąże problem parkingów

Mieszkańcy i turyści poruszający się po aglomeracji katowickiej niebawem nie będą już narzekali na problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego.

Z każdym kolejnym rokiem w polskich miastach gwałtownie przybywa samochodów, ale wciąż miejsc parkingowych w centrach miast jest jak na lekarstwo. Raczej nie mamy co liczyć na to, że ta smutna rzeczywistość odmieni się na lepsze.

Zdają sobie z tego sprawę również władze miast. Rozwiązaniem tego ma być Inteligentny System Sterowania Transportem. W ramach jego powstanie innowacyjna aplikacja na smartfony, a w mieście system tablic informacyjnych i kamer.

Jego zadaniem będzie monitorowanie parkingów miejskich i informowanie kierowców o wolnych miejscach. W ten sposób znacząco usprawni się komunikacja w mieście, a mieszkańcy czy turyści nie będą strzępili sobie nerwów na poszukiwaniach.

Reklama

Katowicki Inteligentny System Sterowania transportem rozwiąże problem parkingów Fot. PxHere.

System ma powstać za ok. 60 milionów złotych, a jego budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W mieście ma w sumie pojawić się 17 tablic informacyjnych. Rozmieszczone zostaną one po najbardziej newralgicznych lokalizacjach, w których poszukiwane są miejsca parkingowe.

Kierowcy będą mogli je znaleźć obserwując tablice informacyjne, korzystając bezpośrednio z aplikacji lub strony internetowej. Władze miasta planują, że informować będą za ich pośrednictwem również o ważnych imprezach, awariach, wypadkach, miejscach odpoczynku czy pogodzie panującej na drogach.

Chociaż podobne systemy testowane są również w kilku innych miastach Polski. Katowicki Inteligentny System Sterowania Transportem ma być z nich najbardziej doskonałym,czytelnym i praktycznym dla kierowców.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy