Apple to zrobiło! Jest pierwszą w Ameryce firmą wartą bilion dolarów!

Firma z Cupertino zapisze się na kartach historii świata technologii nie tylko swoimi świetnymi urządzeniami mobilnymi, ale również dzięki rekordowi, który wczoraj ustanowiła.

Apple stało się pierwszą w historii amerykańską firmą wartą okrągły bilion dolarów. Wczoraj po południu cena akcji giganta przebiła na amerykańskiej giełdzie próg 207,05 dolarów. To wszystko było skutkiem ogromnych wzrostów na giełdzie notowanych po opublikowaniu świetnych wyników za drugi kwartał bieżącego roku. Stało się to na skutek, przede wszystkim, pięknie sprzedającego się topowego modelu iPhone X.

Trzeba tutaj podkreślić, że firma w zaledwie 3 miesiące zarobiła aż blisko 12 miliardów dolarów i ostatecznie wczoraj osiągnęła magiczną wartość 1 000 000 000 000 dolarów. Sytuacja w kolejnych dniach może się zmienić, bo na giełdzie nic nie stoi w miejscu, ale i tak ten rekord został odnotowany, więc żadna z firm w USA już tego zaszczytu Apple nie odbierze.

Reklama

Apple pierwszą na świecie firmą wartą bilion dolarów. Fot. David Paul Morris/Bloomberg.

Od jakiegoś czasu mówiło się, że bilion dolarów przekroczy Amazon (aktualnie 885 miliardów dolarów), czyli firma kierowana przez najbogatszego człowieka na naszej planecie, Jeffa Bezosa. Rozwija się ona w niesamowitym tempie, ale, jak widać, to nie wystarczyło. Pewne jest jednak, że to Amazon jako druga firma dokona tego niesłychanego wyczynu, co Apple.

Amerykańskiemu gigantowi z Cupertino drepczą po piętach też inne korporacje, a wśród nich: Alphabet (850 miliardów dolarów) i Microsoft (827 miliardów dolarów). Jest tylko kwestią czasu, aż wszystkie one również przebiją granicę wartości biliona dolarów i będą zmierzały po kolejne biliony. Aż ciężko sobie wyobrazić, że Apple jest warte tyle co 2-letnie PKB naszego kraju. No cóż, w końcu wielu uważa, że kiedyś korporacje zastąpią kraje, a może tu już się dzieje na naszych oczach?!

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Apple/David Paul Morris/Bloomberg

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy