Apple Watch Series 8 zaprezentowany. Posiada kalendarzyk menstruacyjny

Apple Watch 8 zaprezentowany. Nowy zegarek jest wodoodporny i pyłoodporny. Zmierzymy nim tętno, tlen we krwi, EKG, powiadomi nas także o arytmii albo o zbyt wysokim czy niskim tętnie. Zegarek wykryje upadek, a całkowicie nowa funkcja rozpozna także wypadek. Za pomocą smartwatcha skontaktujemy się ze służbami ratunkowymi. To jednak nie koniec nowości.

Tim Cook wyszedł na scenę o godzinie 19. czasu polskiego i pokazał nam najnowsze sprzęty sygnowane logo nadgryzionego jabłuszka. Każdy fan Apple, a także zagorzali przeciwnicy tej firmy, zasiedli zapewne przed ekranami, aby zobaczyć urządzenia, które cenowo przyprawiają o zawroty głowy. 

Apple Watch Series 8 to najnowsza wersja popularnej serii smartwatchy marki. Z wyglądu przypomina poprzednią, Series 7. Zadebiutował w dwóch rozmiarach: 

Reklama
  • najmniejsza koperta ma 1,69 cala (41 mm), 
  • a największa 1,901 cala (45 mm).

Zegarek ma wyświetlacz OLED Retina z funkcją Always-On-Display. Naładujemy go dość szybko, dzięki funkcji szybkiego ładowania.

Nowy Apple Watch jest wodoodporny oraz pyłoodporny. Zmierzymy nim tętno, tlen we krwi, EKG, zegarek powiadomi nas także o arytmii albo o zbyt wysokim czy niskim tętnie. Za jego pomocą skontaktujemy się z służbami ratunkowymi, rozpozna on upadek, a całkowicie nowa funkcja wykryje także wypadek samochodowy. Urządzenie pomoże zmonitorować nasz sen. 

Połączymy się nim z Wi-Fi, Bluetoothem, a w sklepach zapłacimy za pomocą Apple Pay. Całkowicie nową funkcją jest mierzenie temperatury, co może się szczególnie przydać kobietom pod kątem monitorowania cyklu. Jak zwykle jednak w przypadku takich urządzeń bateria nie zadowala - urządzenie ma działać nieprzerwanie 18 godzin (czyli według producenta cały dzień pracy). Czy to wystarczająco? Raczej nie, w końcu powinniśmy móc również monitorować sen itp. Na pomoc ma przyjść tryb niskiego zużycia energii, który ma wydłużyć pracę zegarka do 36 godzin. Trzeba jednak nadmienić, że ten tryb wyłącza sporo funkcji - mogło być zatem lepiej.

Zegarek jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych w wersji z aluminium: północy, księżycowej poświaty, srebrnym oraz czerwonym.

Opcja koperty ze stali nierdzewnej występuje natomiast w trzech kolorach: mocnym graficie, srebrnym i złotym.

Apple Watch Series 8 - polska cena

  • Apple Watch 8 Koperta aluminiowa: 2399 zł
  • Apple Watch 8 Koperta ze stali nierdzewnej: 4199 zł

Apple Watch SE - najtańszy dotychczas? No nie

Najnowsza generacja Apple Watcha SE ma wyświetlacz Retina, a jego koperta aluminiowa ma wielkość 44 mm lub 40 mm. W środku zegarka umieszczono dwurdzeniowy procesor SiP S8, taki sam jak w Series 8 oraz Apple Watchu Ultra.

Urządzenie jest wodoodporne. Zmierzymy nim tętno, a gdy dojdzie do takiego wydarzenia, poinformuje nas o arytmii. Apple Watch SE wykryje również upadek i pozwoli na monitorowanie snu. Nową funkcją, która zadebiutowała również na Apple Watch Series 8 jest wykrywanie wypadku.

Apple Watch SE - polska cena

  • Apple Watch SE Koperta aluminiowa: 1499 zł

Obsługuje Wi-Fi, Bluetooth, a zapłacimy nim, używając Apple Pay. Jest dobrą propozycją dla tych, którzy nie chcą wydawać ogromnej sumy pieniędzy na inteligentny zegarek, ale odczuwają potrzebę jego posiadania i nie przeszkadza im kwestia nieposiadania niektórych funkcji, które znajdziemy np. w wersji Series 8.

Zegarek jest dostępny w trzech kolorach: północ, księżycowa poświata oraz srebrny.

Oba modele działają z systemem watchOS 9.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple Watch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy