BOE zaskakuje premierą wyświetlacza 4K o nietypowych proporcjach 20:1

Jak nietrudno się domyślić, mówimy tu o panelu, który przypomina długi pasek, więc z pewnością nie trafi do naszych domów, ale jak zapewnia producent, jego możliwości marketingowe są naprawdę ogromne.

Chociaż na co dzień nie spotykamy raczej sprzętów oznaczonych logiem BOE Display, to jest to naprawdę zasłużony producent wyświetlaczy, który zasłynął technologią Advanced Super Dimension Switch (ADSDS) dla paneli LCD. Chińczycy próbowali także swoich sił w segmencie OLED, ale jak dotąd wciąż znajdują się daleko w tyle za takimi konkurentami, jak Samsung czy LG. Czy teraz się uda? 

Trudno powiedzieć, ale producent z pewnością może sobie zapisać na koncie tytuł pierwszego w kategorii paneli OLED o proporcjach 20:1. Jak informuje BOE Display, wyświetlacz ten może się pochwalić rozdzielczością 4K, czyli 3840×160 pikseli, która gwarantuje najlepszą widoczność bez względu na niewielki rozmiar panelu, a co więcej wyświetlane treści są też dobrze widoczne z dużej odległości. 

Reklama

Jeżeli zaś chodzi o wymiar panelu, to mówimy o pasku 1209 x 63 mm, który może się pochwalić bardzo cienkimi ramkami bocznymi o wymiarach 6.4 × 6.4 × 5.7 × 7.3 mm grubości. Zastanawiacie się nad możliwymi zastosowaniami? BOE Display nie ukrywa, że chce trafić raczej do klienta biznesowego, a jego produkt ma być wykorzystywany w celach reklamowych na półkach sklepowych czy dzielnicach biznesowych.

Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go również jako element inteligentnego systemu zarządzania ruchem, w budynkach administracyjnych czy w kinach i teatrach, czyli wszędzie tam, gdzie jest potrzeba wyświetlania aktualnych informacji i oszczędzania energii. A jako że w grę wchodzą również zastosowania na zewnątrz, to wyświetlacz może się pochwalić dużą odpornością na ekstremalne warunki pogodowe, jak duże nasłonecznienie czy deszcze.

Źródło: GeekWeek.pl/gizmochina

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama