DeepFake z Andrzejem Dudą, czyli Emce opowiada o manipulacjach wideo [FILM]

Popularna YouTuberka Emce opublikowała kolejny odcinek poświęcony przybliżeniu nam najnowszych technologii, z którymi na co dzień stykamy się surfując po odmętach globalnej sieci. Tym razem mowa o DeepFake.

To jedna z najszybciej rozwijających się technik manipulacji obrazem naszych czasów. Eksperci są pewni, że DeepFake nie do poznania odmieni rynek nie tylko mediów internetowych, ale również Hollywood. Z pomocą tej technologii można bowiem tworzyć coraz bardziej realistyczne filmy, na których zmanipulowano wizerunki najróżniejszych osób.

W przyszłości DeepFake zacznie zastępować prezenterów telewizyjnych oraz aktorów. Każdy z nas będzie mógł sobie wybrać awatara, który będzie przekazywał nam najświeższe informacje ze świata lub wystąpi w oglądanym przez nas filmie. Wyobrażacie sobie, że sami będziemie mogli wybrać obsadę oglądanego filmu? To już się dzieje, chociaż na razie w filmach DeepFake publikowanych na YouTube.

Reklama

Emce postanowiła pokazać niesamowite możliwości DeepFake na przykładzie Andrzeja Dudy. Nasz prezydent wziął udział w Hot16Challenge2, i w związku z tym nagrał film, który został opublikowany na kanale o nazwie W Pałacu Prezydenckim. Film DeepFake może nie zachwyca jakością, ale z różnych względów zwyczajnie nie został dopieszczony. Zobaczcie Dudę w roli awatara Emce.

Źródło: GeekWeek.pl/Emce□ / Fot. Emce□

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy