Elon Musk dalej twierdzi, że powinniśmy zbombardować jądrowo Czerwoną Planetę

Całkiem niedawno miliarder zasugerował zajęcie Marsa, a teraz przypomniał wszystkim, że kiedyś chciał zmienić go w drugą Ziemię za pomocą broni jądrowej. Przy okazji chce zarobić na swoim pomyśle kilka milionów dolarów.

Szef SpaceX, na swoim profilu na Twitterze, zamieścił bardzo tajemniczy i kontrowersyjny wpis: Nuke Mars! Jednak ten, kto śledzi tego ekscentrycznego fana kosmosu i najnowszej technologii, dobrze wie, że jest to nawiązanie do jego wcześniejszych planów na kolonizację tej planety przez ludzi. Wraz ze swoim wezwaniem, Musk zaczął sprzedawać koszulkę z tym samym napisem w swoim sklepie.

Kolejny nietuzinkowy gadżet od szefa SpaceX można nabyć za 25 dolarów. Nie jest to wygórowana cena, ale możemy być pewni, że podobnie jak w przypadku koszulki Zajmijmy Marsa i miotacze ognia, Musk zarobi na nich kilka milionów dolarów, które później przeznaczy na realizację swoich wielkich kosmicznych planów. Może nawet będziemy mogli liczyć na zakup kilku bomb jądrowych.

Reklama

Musk kilka lat temu zapowiedział, że gdyby w jego rękach spoczywała transformacja Czerwonej Planety w drugą Ziemię, to bez wahania skorzystałby z najpotężniejszej broni, jaką dotychczas stworzyła ludzkość. Za pomocą dziesiątek lub setek głowic, miliarder chciałby zbombardować bogate w zestalony dwutlenek węgla połacie biegunowe tej planety.

Jak pewnie się domyślacie, ogromne ilości CO2 uwolnione zostaną do atmosfery, tworząc efekt cieplarniany. W ten sposób powierzchnia stopniowo ogrzewałaby się i ostatecznie zaistniałaby tam warunki sprzyjające rozwojowi życia biologicznego, podobnie jak ma to miejsce na Ziemi. Plan wydaje się szalony i ciężki do realizacji. I tak jest w rzeczywistości, ale jeśli będziemy chcieli to uczynić za 100-200 lat, gdy już lot na Czerwoną Planetę będzie tani jak barszcz, taka wizja stanie się całkiem realna i technicznie wykonalna.

Musk niebawem ma przestawić szczegóły budowy statku Starship i rakiety SuperHeavy oraz nowy plan pierwszego lotu na Marsa, a także budowy tam pierwszych ludzkich kolonii. Wówczas na pewno dowiemy się więcej na temat przemyślanych pomysłów przemiany tego świata w drugi nasz dom.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Elon Musk/Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy