Google idzie na całość. Pomoc AI w Gmailu, prezentacjach i dokumentach

Google postanowiło dodać do swoich narzędzi nowe rozwiązania wspierane przez sztuczną inteligencję. Najnowsze aktualizacje oprogramowania firmy sprawiły, że SI pomoże nam lepiej organizować wysyłkę maili czy tworzyć wyjątkowe obrazy na potrzeby prezentacji i dokumentów.

Łatwiejsza praca z Google?

Google wprowadziło do swoich niektórych programów nowe funkcje. Te wykorzystują działanie sztucznej inteligencji, co ma znacząco ułatwić i usprawnić pracę użytkowników. Jak czytamy w najnowszych doniesieniach, duże zmiany spotkały usługi Gmail, Google Prezentacje i Dokumenty. Jeżeli korzystacie z nich na co dzień, to z pewnością wpłyną na wasze działania.

Pierwotnie funkcje generowania treści zostały pokazane przez Google jakiś czas temu, a teraz trafiają pod strzechy. Chęć implementacji takich rozwiązań nie dziwi. Rozwój sztucznej inteligencji okazuje się być nie tylko powodem do obaw i tworzenia dziwnych obrazków, ale również do zwiększania efektywności pracy.

Reklama

Wygeneruj grafikę w prezentacji od Google

Ciekawą nowością jest możliwość generowania obrazków na podstawie własnego opisu w prezentacji tworzonej na platformie Google. Wystarczy opisać to, co chcemy ujrzeć, a sztuczna inteligencja podrzuci nam kilka ciekawych projektów. Możemy je od razu wykorzystać w naszej prezentacji.

Krótki opis wystarczy, aby sztuczna inteligencja od Google podpowiedziała nam przy pomocy obrazków, jak wygląda wizualizacja naszego promptu. Warto zaznaczyć, że podobne narzędzie funkcjonuje również w aplikacji Canva, która służy do tworzenia grafik, obrazków i nie tylko. Nie zastępuje to całości pracy, ale stano jej bardzo wygodne ułatwienie.

Coraz lepszy Gmail i dokumenty

Dodatkowe funkcje na bazie sztucznej inteligencji znajdą zastosowanie również w poczcie Google. Gmail pozwoli na sprawniejsze edytowanie gotowych wiadomości, np. poprzez zmienianie niektórych szczegółów, jak daty czy godziny i nazwiska. Co więcej, łatwiejsze będzie wyszukiwanie starych wiadomości i segregowanie ich.

Google informuje, że każdego dnia przez Gmail przewijają się setki miliardów maili. To oznacza, że nawet na poziomie jednej skrzynki pocztowej ciężko jest znajdować starsze wiadomości i informacje. Mechanizmy sztucznej inteligencji mają skutecznie podpowiadać użytkownikowi podczas szukania treści i proponować poszczególne maile. Szukanie wiadomości w poczcie Gmail będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Nie zastąpi, a pomoże

Taki kierunek rozwoju sztucznej inteligencji wydaje się być najbardziej racjonalnym. Nowe narzędzia mogą świetnie wpasowywać się w dotychczasowy sposób pracy, znacząco ułatwiać wykonywanie szeregu czynności - a nie całkowicie zastępować człowieka.

Również dokumenty od Google doczekały się wsparcia. Głównie w formie podpowiedzi podawanych użytkownikowi w trakcie pisania. Najbardziej ciekawym wydaje się być jednak wizualizowanie w prezentacjach. Generowanie grafiki przez sztuczną inteligencję to doprawy fascynująca sprawa. Szybkie tworzenie i wykorzystywanie ich w prezentacjach może sprawić, że te staną się ciekawsze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | dokumenty | Sztuczna inteligencja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama