Jak połączyć telefon z telewizorem bez kabla HDMI? 5 sposobów

Podłączenie telefonu do telewizora z wykorzystaniem kabla HDMI to rozwiązanie, które zapewnia stabilne łącze. Jednak nie zawsze pod ręką są dostępne kable i przejściówki. Na szczęście telewizory z funkcją Smart TV i specjalne przystawki umożliwiają bezprzewodowe połączenie się ze smartfonem. Jak podłączyć telefon do telewizora bez kabla HDMI? Oto kilka sposobów.

 

Jak połączyć telefon z telewizorem przez Wi-Fi?

Obecnie większość nowoczesnych telewizorów ma funkcję Smart TV, która umożliwia korzystanie z Internetu i łączenie się ze smartfonami. Najprościej zrobić to za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Warunkiem jest, by oba urządzenia używały tej samej sieci.

Na telefonie należy włączyć funkcję przesyłania obrazu, np. Smart View, Screen Mirroring czy szybkie połączenie. Wyświetli się lista urządzeń, z którymi smartfon może się połączyć. Spośród nich trzeba wybrać telewizor. 

Na odbiorniku pojawi się prośba o zezwolenie na połączenie z innym urządzeniem. Po wyrażeniu zgody obraz z telefonu powinien wyświetlić się na telewizorze.

Reklama

Jak połączyć telefon z telewizorem przez Wi-Fi Direct i Bluetooth?

Dzięki Wi-Fi Direct można oglądać zdjęcia i filmy z telefonu na telewizorze bez HDMI. Aby to zrobić, oba urządzenia muszą być w sieci Wi-Fi (nie musi być to ta sama sieć).

W ustawieniach telewizora trzeba aktywować Wi-Fi Direct i umożliwić łączenie się z innymi urządzeniami. Po włączeniu na telefonie funkcji przesyłania obrazu należy wybrać telewizor, z którym smartfon ma być sparowany. Następnie trzeba potwierdzić pilotem komunikat o połączeniu urządzeń. Potem już można udostępniać pliki i wyświetlać obraz ze smartfona na Smart TV.

Dokładnie tak samo działa Bluetooth. Telewizor musi być jednak wyposażony w moduł, który go obsługuje. Po wybraniu tej opcji na obu urządzeniach należy je sparować. Aby łącze było stabilne, sprzęty powinny być blisko siebie.

Jak połączyć telefon z telewizorem bez kabla?

Aby podłączyć telefon do telewizora bez funkcji Smart TV, przyda się specjalna przystawka z kartą sieciową. Najpierw trzeba ją podpiąć do odbiornika i do zasilania, a następnie skonfigurować z domową siecią internetową. Na telewizorze jako źródło sygnału należy wybrać odpowiedni port HDMI lub USB.

Aby treści z telefonu wyświetlały się na telewizorze, urządzenia muszą korzystać z tego samego routera. Czasami do połączenia się z adapterem potrzebna jest specjalna aplikacja.

Po wybraniu na smartfonie właściwej przystawki i zatwierdzeniu komunikatu na telewizorze obraz powinien wyświetlić się na dużym ekranie. Teraz łączność między telefonem a telewizorem odbywa się bezprzewodowo.

Zdjęcia i filmy z telefonu na telewizorze bez HDMI

Aby obejrzeć na większym ekranie zdjęcia i filmy zapisane w pamięci telefonu, możesz wykorzystać kabel od ładowarki. Warunkiem jest wejście USB w telewizorze.

Z jednej strony należy wpiąć go do telefonu, a z drugiej do złącza USB w odbiorniku. W tym momencie smartfon będzie działał jak pendrive. Na ekranie telewizora pojawią się zawarte w telefonie pliki i foldery, które trzeba wybierać za pomocą pilota.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HDMI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy