Jak usunąć reklamy na telefonie?

Dlaczego w telefonie wyświetlają się reklamy? To problem, który może stać się bardzo uciążliwym. Nadmierna liczba reklam w telefonie czy przeglądarce sprawi, że trudniejsze będzie przeglądanie internetu czy korzystanie ze swojego urządzenia. Jak pozbyć się nachalnych reklam z telefonu z Androidem?

Dlaczego pojawiają się reklamy w telefonie?

Powodów tego, dlaczego w telefonie pojawiają się reklamy, może być kilka. Najczęściej powodem są ostatnio pobrane aplikacje. Nie zawsze programy z Google Play są w pełni bezpiecznie i nieszkodliwe. Niektóre z nich mogą nie działać, inne z kolei uruchomić mogą nachalne reklamy, które wyświetlą się podczas używania telefonu. Nawet wtedy, gdy nie korzystamy akurat z przeglądarki.

Wyświetlanie reklam w telefonie to jednak z najbardziej uciążliwych rzeczy, jaka może nas spotkać podczas używania naszego smartfona. Nic nie irytuje tak, jak pojawiający się baner reklamowy podczas np. pisania wiadomości, czy przeczesywania naszej kolekcji zdjęć. Jak można pozbyć się reklam z telefonu?

Reklama

Czemu ciągle włączają się reklamy? Sprawdź swoje aplikacje

Niechciane reklamy na telefonie mogą być spowodowane niektórymi aplikacjami pobranymi z Google Play. Może to być aplikacja do tapet na telefon, podejrzane programy nieznanego producenta czy aplikacje, które uporczywie zachęcają nas do dokonania zakupów kont premium czy innych funkcji. Jeżeli po instalacji aplikacji zaczęły pojawiać się reklamy, należy ją jak najszybciej skasować.

Co zrobić, gdy nie da się usunąć takie aplikacji, lub nasz telefon nie działa tak, jak powinien? Google radzi, aby skorzystać z trybu awaryjnego telefonu. W tym celu przytrzymujemy przycisk wyłączania urządzenia i czekamy, aż pojawi się ekran wyboru (uruchom ponownie, wyłącz itp.). Teraz naciskamy i przytrzymujemy opcję Wyłącz. Wybieramy opcję uruchomienia telefonu w trybie awaryjnym. Wówczas możemy skorzystać z usunięcia ostatnio pobranych aplikacji.

Możliwe, że to rozwiąże problem. Po fakcie warto upewnić się, czy włączyliśmy funkcję Play Protect. Aby to sprawdzić, uruchamiamy sklep Google Play i przechodzimy do ustawień. Włączamy opcję skanuj aplikacje za pomocą Play Protect.

Jak wyłączyć wyskakujące reklamy? Zmień ustawienia

Inny sposób na pozbycie się reklam z telefonu to edycja ustawień naszego urządzenia, a konkretniej przeglądarki internetowej. Zacznijmy od najbardziej popularnej przeglądarki internetowej na Androidzie, czyli Google Chrome. W przypadku tej aplikacji uruchamiamy ją, a następnie klikamy w trzy kropki w prawym górnym rogu. Wybieramy zakładkę ustawień.

Zjeżdżamy nieco w dół i znajdujemy opcję ustawienia witryn. Tam znajdziemy dwie interesujące nas opcje, czyli pop-upy i przekierowania oraz uciążliwe reklamy. Obie te rzeczy możemy edytować. Tym samym upewniamy się, że w ich przypadku suwaki są przesunięte w lewo tak, aby uciążliwe reklamy były blokowanie, podobnie jak te wyskakujące.

Przeglądarka bez reklam? Alternatywa dla Chrome

Wspomniałem wyżej o najpopularniejszej przeglądarce, czyli Google Chrome. Nie jest to jednak ostateczny wybór, na który musi decydować się każdy posiadacz Androida. W sklepie Google Play znajdziemy alternatywy, które często cechują ciekawe i przydatne funkcje.

Dobrym przykładem jest przeglądarka Opera, w której znajduje się funkcja blokowanie reklam. To użyteczna opcja, dzięki której podczas przeglądania internetu będziemy mniej narażeni na nachalne reklamy wyświetlane w telefonie.

Adblock w telefonie?

Użytkownicy przeglądarek na komputerach na pewno kojarzą sposób na blokowanie reklam, jakim jest Adblock lub inne podobne aplikacje. Ich działanie jest proste. To wtyczki do przeglądarek, które blokują wyświetlane reklamy, zarówno wyskakujące, jak i w formie banerów na stronach internetowych czy przed filmikami. Czy to sposób na to, jak wyłączyć reklamy w Google Chrome na telefonie? Niekoniecznie.

W sklepie Google Play nie znajdziemy adblocka, gdyż tego rodzaju programy są blokowane przez Google. Można je oczywiście pobrać i zainstalować z zewnętrznych źródeł, jednak łatwo narazić się na wirusy i inne szkodliwe oprogramowanie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google | reklamy | telefon | Smartfon | Google Chrome | Google Play
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy