Jak zrezygnować z Netflixa i anulować subskrypcję? Poradnik krok po kroku

Jak zrezygnować z Netflixa? Powodów do odejścia od giganta VOD można wymienić kilka. Może być to znudzenie dostępną biblioteką czy inne sposoby na spędzenie wolnego czasu. Oprócz tego jednym z argumentów jest oferta konkurencji, która proponuje nam coraz ciekawsze promocje. Zobaczmy więc, jak zrezygnować z Netflixa.

Netflix w ostatnim czasie stracił ponad 200 tysięcy subskrybentów, a liczba ta nadal się zwiększa. Pomimo przewidywanych wzrostów, gigant VOD przestaje oferować najlepszą jakość usługi. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że widzowie odchodzą. 

Motywują swoje odejście ofertą konkurencji lub lepszym sposobem spędzania czasu. Jak zrezygnować z Netflixa?

Dlaczego ludzie rezygnują z Netflixa?

Pierwszym powodem do rezygnacji z Netflixa jest zakończenie pandemii COVID-19. W czasie samoizolacji i lockdownów ludzie zmuszeni byli szukać rozrywki w domu. Netflix w tamtym czasie był ofertą idealną, oferującą największą bazę filmów i seriali. 

Reklama

Teraz kiedy zniesiono obostrzenia, ludzie szukają rozrywki poza domem. Mogą wyjść na spacer, spotkać się ze znajomymi czy obejrzeć nowe produkcje w kinie.

Kolejną przyczyną anulowania subskrypcji jest inflacja. Podniesienie cen energii czy artykułów spożywczych zmusza użytkowników do oszczędności. 

Netflix w takiej sytuacji nie pomaga, zwiększając cenę najpopularniejszego w swojej ofercie pakietu Premium. Firma usprawiedliwia cięcie budżetu sytuacją na Ukrainie i tym, że straciła subskrybentów w Rosji.

Widzowie decydują się na odejście również ze względu na ofertę konkurencji. W naszym kraju prężnie działa Amazon Prime Video czy HBO Max. Dodatkowo do listy dołączy wkrótce Disney+. Wszystkie wspomniane firmy oferują dużo niższe kwoty abonamentowe. 

Najwyższy abonament Netflix kosztuje równowartość dwóch abonamentów u konkurencji. Gigant VOD nie jest w stanie już zachęcić ludzi biblioteką, gdyż wspomniane firmy również oferują w swojej bazie interesujące tytuły.

Jak zrezygnować z Netflixa?

Ścieżka rezygnacji z Netflixa jest prawie identyczna na każdym urządzeniu. Należy wejść na stronę netflix.com lub uruchomić aplikację. Następnie konieczne jest zalogowanie się na swoje konto. Po zalogowaniu najeżdżamy w prawy górny róg, gdzie widnieje nasz awatar. 

W przypadku telefonu nasz konto znajduje się po lewej stronie pod ikonką trzech poziomych kresek. 

Wybieramy opcję "Konto", a następnie przechodzimy w zakładkę "Członkostwo i rozliczenia". Tam znajduje się opcja "Anuluj członkostwo".

Po wciśnięciu tej opcji pojawi się wybór. Dotyczy on tego, czy chcemy całkowicie odejść od opłacania abonamentu, czy tylko zmienić plan. Okres wypowiedzenia usługi zależny jest od daty aktywacji oraz cyklu rozliczeniowego. Jeśli usługa została aktywowana 24 dnia miesiąca, rezygnacja powinna być złożona najpóźniej dzień wcześniej. W przeciwnym razie zostanie naliczona opłata na kolejny miesiąc.

Ile kosztuje Netflix?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Netflix posiada trzy oferty abonamentu.

  • Plan Podstawowy oferuje oglądanie tytułów na jednym urządzeniu w jakości 480p. Cena pakietu wynosi 29 zł miesięcznie.
  • Plan Standard daje dostęp na dwóch urządzeniach jednocześnie i oferuje jakość do 1080p. Ten pakiet nie uległ zmianom cenowym. Miesięcznie zapłacić za niego musimy 43 zł.
  • Plan Premium to możliwość oglądania filmów oraz seriali aż na czterech urządzeniach. Do tego dostępna jest jakość wideo 4K+HDR. Niestety takie udogodnienia swoje kosztują. Miesięcznie za plan Premium zapłacimy 60 zł.

Co zamiast Netflix? Oferty konkurencji

Konkurencja nie śpi. Nie powinno więc nikogo dziwić, że część subskrybentów decyduje się przejść z płatnościami do innego dostawcy. Jak duża różnica jest pomiędzy Netflixem, a innymi firmami? Poniżej przedstawiamy trzy międzynarodowe platformy, które pomimo mniejszej biblioteki, mogą przykuć naszą uwagę.

  • HBO Max oferuje bazę filmów/seriali na 3 urządzeniach jednocześnie. Tytuły od tego dostawcy oglądać można w jakości 4K+HDR wraz z poprawionym audio dzięki Dolby Atmos. Miesięcznie koszt abonamentu wynosi 29,99 zł. Możemy również zakupić roczny pakiet w wysokości 234,99 zł.

  • Amazon Prime Video oferuje na start miesiąc okresu próbnego. Po tym czasie możemy zdecydować między abonamentem płatnym co miesiąc, a rocznym. Miesięcznie opłata wynosi 10,99 zł. Bardziej opłacalny jest abonament roczny, który w Polsce od kilku miesięcy niezmiennie kosztuje 49 zł. Tutaj również otrzymujemy dostęp do 3 odbiorników oraz jakość 4K+HDR.

  • Disney+ jest ofertą, która pojawi się na polskim rynku w połowie czerwca 2022. Usługa daje nam możliwość oglądania filmów i seriali na czterech odbiornikach jednocześnie w jakości 4K. Dodatkowo niektóre produkcje otrzymają jakość IMAX Enhaced. Jest to nowy standard obrazu oraz dźwięku, poprawiający wrażenia w trakcie seansu. Usługa kosztować będzie 28,99 zł miesięcznie. Na rozpoczęcie działalności w naszym kraju, Disney+ oferuje promocyjny abonament roczny. Jeśli zakupimy ofertę do 26 czerwca 2022, za 12 miesięcy dostępu zapłacimy wyłącznie 229,90 zł. Zaoszczędzamy na tym prawie 118 zł w skali 12 miesięcy.

Ofert VOD w Polsce jest dużo więcej. O wszystkich usługach, opłatach i udogodnieniach dowiecie się TUTAJ.

***

Czytaj także:

Amazon zorganizował kosmiczną premierę serialu Night Sky... dla obcych?

Dlaczego nie ma programów w telewizji? Nowy system DVB-T2/HEVC w sześciu regionach

Karty to przeżytek? Mastercard wprowadza płatność... uśmiechem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | rezygnacja | HBO Max | Amazon Prime Video | Disney Plus | VOD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy