Japończycy pokazali dziwnego drona, który zmienia kształt w trakcie lotu

W Kraju Kwitnącej Wiśni powstał innowacyjny dron, który w trakcie lotu zmienia kształt i dzięki temu może przeciskać się przez bardzo wąskie przestrzenie. Zobaczcie go w akcji.

Inżynierowie zaprojektowali i zbudowali innowacyjnego, bo modułowego drona, który został ochrzczony nazwą DRAGON. Jest to skrót od Dual-rotor embedded multilink Robot with the Ability of multi-deGree-of-freedom aerial transformatiON.

Latający smok napędzany jest przez 8 rotorów znajdujących się w każdym z 4 modułów. Dronem można nie tylko manewrować w powietrzu, w każdym możliwym kierunku, ale również ułożyć jego moduły w ten sposób, żeby przecisnąć go przez nawet najbardziej wąskie przestrzenie.

Jego zaletą jest, w porównaniu do dronów o tradycyjnej konstrukcji, mała szerokość, dzięki czemu może on wykonywać zadania, nieosiągalne dla zwykłych urządzeń. Naukowcy widzą w nim nawet latającego robota, a to ze względu na jego system poruszania się.

Reklama

Co ciekawe, DRAGON powstał w oparciu o zaawansowane oprogramowanie Eculid od Intela, które jest wykorzystywane przy okazji pokazów synchronicznych lotów setek dronów ().

Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio chcą docelowo zbudować DRAGONa z 12 modułów i 24 rotorów. Wówczas będzie to naprawdę spory latający robot.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. University od Tokyo

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy