Reklama

Koreańska policja prezentuje Iron Man Police. Policjanci będą jak superbohaterowie

Jak dowiadujemy się z publikacji The Korea Herald (za Yonhap News Agency), południowokoreańska policja przygotowuje się na bardzo dystopijną wizję przyszłości, bo jak inaczej określić zbroje w stylu Iron Mana, autonomiczne robo-psy na ulicach czy specjalną jednostkę ds. metaverse?

Jak dowiadujemy się z publikacji The Korea Herald (za Yonhap News Agency), południowokoreańska policja przygotowuje się na bardzo dystopijną wizję przyszłości, bo jak inaczej określić zbroje w stylu Iron Mana, autonomiczne robo-psy na ulicach czy specjalną jednostkę ds. metaverse?
Korańska policja przyszłości będzie jak Iron Man /neydt /123RF/PICSEL

Koreańska policja wychodzi najwyraźniej z założenia, że należy przygotowywać się na najgorsze, bo w ciągu 30 najbliższych lat przejdzie ogromne zmiany i do 2050 roku może stać się jedną z najnowocześniejszych na świecie. Jak wynika z opublikowanego raportu zatytułowanego Police Future Vision 2050, Koreańczycy celują w rozwiązania kojarzone raczej z filmów science-fiction niż rzeczywistości, chociaż robo-psy już mamy, a samochody autonomiczne też są intensywnie testowane. 

Policja z Korei Południowej będzie jak Iron Man

Police Future Vision 2050 to 5 kluczowych strategii i 14 projektów stworzonych z myślą dostosowania jednostek policji do szybko zmieniających się realiów i postępu technologicznego, które opierają się na robotyce, sztucznej inteligencji oraz zaawansowanych technologiach z zakresu mobilności. I choć autonomiczne samochody i zdalnie sterowane roboty nie robią już obecnie na nikim większego wrażenia, podobnie jak plany stworzenia zintegrowanego systemu operacyjnego, który odpowiadać będzie za wspieranie i kontrolowanie policjantów na miejscach przestępstw, tak jeden z projektów wzbudził zdecydowanie więcej emocji.

Reklama

A mowa o tzw. Iron Man Police, czyli pomyśle ubrania policjantów w egzoszkielety przypominające zbroję popularnego superbohatera, które wzmacniać mają ich siłę. Co więcej, te posiadać będą też własnego Jarvisa, czyli zintegrowany algorytm sztucznej inteligencji, który pełnić będzie funkcję doradczą. Niezbędna technologia ma być gotowa już w 2027 roku i na szczęście na ten moment nie ma jeszcze mowy o lataniu...

A przynajmniej latających egzoszkieletach, bo do tego samego roku koreańscy Iron Mani będą mieli do dyspozycji latające pojazdy patrolowe oraz autonomiczne samochody, a także robo-psy w stylu Spota, które zastąpią prawdziwe czworonogi.

Docelowo również w pełni autonomiczne rozwiązania tego typu, zdolne do samodzielnego patrolowania niebezpiecznych obszarów, bo jednym z silniejszych trendów ma być odchodzenie od polegania w głównej mierze na ludziach (dla ich bezpieczeństwa).

To jeszcze nie wszystko, bo koreańska policja najwyraźniej przewiduje sukces koncepcji metaverse, bo w Police Future Vision 2050 znajdziemy też informację o Meta NPA, czyli specjalnej jednostce do działania w wirtualnej rzeczywistości. Ulice cybernetycznych światów przemierzać mają awatary AI Metapolice, które będą zapobiegać i zwalczać przestępczość. Czy naprawdę tak będzie wyglądała nasza przyszłość?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy