Kultowy model iPhone'a znika z rynku. Apple zdecydował

Premiera iPhone'a 15 już za nami. Niestety wraz z nadejściem świeżych modeli, fani marki będą musieli pożegnać się ze starymi. Ze sprzedaży znikają kompaktowe iPhone"y 13 mini. Jakie mogą być konsekwencje tej decyzji?

Nowy iPhone wchodzi na rynek

Prezentacja najnowszego modelu iPhone’a oznacza, że fani będą musieli pożegnać się z innym modelem. O ile w ofercie w dalszym ciągu pozostaje iPhone 13, o tyle jego model kompaktowy znika z półek. Zapasy kompaktowej trzynastki powoli maleją, a to oznacza, że fani mini smartfonów mają ostatnią szansę na kupno tego modelu.

W ostatnim czasie z oferty zniknął również iPhone 12 oraz iPhone 12 mini. Rezygnacja z kolejnych starszych modeli jest w tym przypadku całkowicie uzasadniona. Szczególnie kiedy klienci mają do wyboru alternatywę.

iPhone mini znika z rynku

Zapasy iPhone’a 13 mini maleją. W tym przypadku niedobory mogą świadczyć o tym, że marka rezygnuje z produkcji tego modelu. Nic dziwnego, ponieważ model od początku nie cieszył się dużą popularnością, ani sprzedażą. Użytkownicy mini smartfonów narzekali zwłaszcza na krótkie życie baterii.

Reklama

Fani kompaktowych telefonów nie muszą jednak żegnać się z marką Apple. W ofercie giganta w dalszym ciągu dostępny jest iPhone SE trzeciej generacji. To telefon o rozmiarze dawnego iPhone’a 8, który ma możliwości iPhone’a 14. Dodatkową zaletą iPhone’a SE jest jego stosunkowo niska cena. Obecnie można go dostać od 2 500 zł. To o tysiąc mniej niż w przypadku kupna iPhone’a 13 mini. 

Pożegnamy się nie tylko ze smartfonami

Okazuje się, że nie tylko mini smartfony odchodzą w zapomnienie. Marka powoli wycofuje również część akcesoriów. Już niedługo nie będziemy mogli kupić silikonowych i skórzanych etui na telefon oraz opasek do smartwatchy.

Jest to ukłon marki w stronę ekologii. Do tej pory akcesoria produkowano z materiału, który zawierały w sobie m.in. fluoroelostomer. To niezwykle wytrzymała substancja, która ma właściwości żaroodporne oraz niezwykle mocną strukturę. Oznacza to jednak, że nie nadaje się do recyklingu.

Zarówno skórzane, jak i silikonowe akcesoria mają być stopniowo zastępowane przez materiał o nazwie FineWoven.

Zobacz także:

iPhone jako konsola do grania? Nowy model zaoferuje takie funkcje

Francja wstrzymała sprzedaż iPhone'a 12. Wykryto zbyt duże promieniowanie

WhatsApp będzie jedyną aplikacją do komunikacji w twoim smartfonie. Oto dlaczego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone | iPhone 15

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy