Live View. Z tą funkcją w Google Maps nie zgubisz się w dużym mieście

W czasie wakacyjnych wyjazdów odwiedzamy liczne, nieznane miasta i miasteczka. Poruszanie się po nich może być bardzo kłopotliwe. Google Maps znalazło jednak rozwiązanie. Jest nim funkcja Live View. Jak działa i kto może z niej skorzystać?

Co to jest Live View i jak działa?

Mapy Google cieszą się olbrzymią popularnością - dzięki nim możemy poznać dokładną topografię niemal dowolnego miejsca na świecie i mieć ją na wyciągnięcie ręki. Są to najczęściej wybierane mapy podczas podróży. Mimo to część osób ma problem z prawidłowym odczytywaniem planów, bez względu na to, czy są one papierowe, czy elektroniczne.

Kłopoty z topografią mogą się zdarzyć każdemu z nas, szczególnie w nowym, zupełnie nieznanym miejscu. Aby zminimalizować tę niedogodność, Google stworzyło funkcję Live View. Jest ona przeznaczona dla pieszych, którym zależy na sprawnym poruszaniu się po mieście, bez konieczności ciągłego zatrzymywania i odczytywania legendy umieszczonej na mapie.

Reklama

Do stworzenia Live View wykorzystano rozszerzoną rzeczywistość (AR) . Korzystanie z funkcjonalności Google jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy, że po uruchomieniu Google Map włączymy aparat w smartfonie, by "pokazać" okolicę aplikacji. Dzięki temu szybko zlokalizuje ona nasze położenie i poprowadzi do zaznaczonego punktu docelowego, jako kierunkowskazu używając strzałek oraz umieszczonych w górnej części mapy komunikatów.

Gdzie można skorzystać z Live View?

W Polsce funkcja ta dostępna jest już od kilku lat. Live View można uruchomić wszędzie tam, gdzie działa Street View, a ich lista jest wciąż powiększana i aktualizowana. 

Z Live View można skorzystać również poza granicami Polski,  w większości dużych europejskich miast. Dzięki temu funkcja Google idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych wojaży.

Ile kosztuje Live View? Kto może skorzystać?

Z tej funkcji Google Maps może korzystać każdy, kto posiada odpowiednie urządzenie (smartfon, tablet z dostępem do internetu) i wyrazi zgodę na korzystanie aplikacji z aparatu. 

Live View jest dostępne bez dodatkowych opłat.

Nowości od Google Maps - czym jeszcze nas zaskoczy?

Dzięki funkcjonalności, prostocie obsługi oraz możliwości korzystania z całkowicie darmowych wersji, Google Maps zyskał miano niekwestionowanego lidera w dziedzinie mapowania online. Ciągle pojawiają się również one opcje, które sprawiają, że podróże stają się przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

W tym roku Google Maps zapowiedziało wprowadzenie nowej funkcjonalności, jaką jest Immersive View. Jak zapowiada Google, dzięki niej możliwe będzie jeszcze dokładniejsze poznanie danej okolicy, uchwycenie wszystkich jej szczegółów oraz obejrzenie jej o różnych porach dnia.

Czytaj również:

Włoska turystyka znów rozkwita. Ceny mogą zaskoczyć

Wakacje 2022: Polacy chętniej wybierają all inclusive. Boją się wzrostu cen

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Live View
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy