Reklama

Nautilus to najbardziej luksusowy jacht i łódź podwodna w jednym

Nautilus to połączenie luksusowego jachtu i bezpiecznej łodzi podwodnej. Można wykąpać się w basenie a następnie zanurzyć się w morskich lub oceanicznych wodach i podziwiać głębiny.

Wyobraź sobie elegancką kolację z dużą szybą, za którą pływają podmorskie stworzenia. Nie, to nie restauracja w ogrodzie zoologicznym, ani ekran z wyświetlanym filmem. To łódź podwodna Nautilus, dzięki której luksus jachtu łączy się z podwodną przygodą niczym z powieści Juliusza Verne’a.

Niezwykła inspiracja

Jak z resztą można się domyśleć, nazwa tej łodzi nie jest przypadkowa. Inspiracją była powieść Juliusza Verne’a: - Odkąd w 1870 roku ukazało się "20 000 mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne’a, ludzie marzyli o luksusowym jachcie z możliwością nurkowania. Od tego czasu wynalazcy stworzyli wiele imponujących koncepcji. Niestety, żaden z tych projektów nie został nigdy zrealizowany. - opisuje na swojej stronie holenderskie biuro U-Boat Worx, które zaprojektowało jacht.

Reklama

Możliwości Nautilusa

Jacht z napędem spalinowo-elektrycznym ma możliwość zanurzenia się na głębokość 200 metrów. Na powierzchni prędkość przelotowa wynosi 9 węzłów (17 km/h) a pod wodą 4 węzły (7 km/h). Łódź może być zanurzona maksymalnie przez cztery dni, oraz pływać pod wodą do sześciu godzin. Po rejsie jest możliwość zacumowania na dowolnym nabrzeżu, które będzie zdolne pomieścić jego 6,5-metrowe zanurzenie.

Jako dodatkowy bonus Nautilus z łatwością zwalcza chorobę morską. - Jeśli morze stanie się zbyt wzburzone — mówi prezes i założyciel U-Boat Worx Bert Houtman — po prostu nurkujesz i kontynuujesz podróż w komfortowych warunkach.

Luksusowy pokład

Nautilus jako łódź  oferuje pokład słoneczny wyposażony w basen ze słodką wodą, bar i luksusowy stół jadalny. Wszystko przysłonięte jest eleganckim zadaszeniem, które przed zanurzeniem składa się, zabezpieczając górny pokład przed zniszczeniem.

Pod pokładem znajduje się jadalnia i salon o powierzchni 50 metrów kwadratowych z czterema okrągłymi oknami, których średnica wynosi blisko 4 metry. Proponowany projekt obejmuje główną sypialnię i cztery kabiny oraz pomieszczenia dla maksymalnie sześciu osób załogi. Jednak to zamawiający ma ostateczne zdanie, ponieważ pokład jest w pełni konfigurowalny. Całość wyceniona została na 25 milionów euro.

Pozostałe projekty U-Boat Worx

Aby stworzyć Nautilusa, firma wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie w tworzeniu małych łodzi podwodnych. Jednym z ciekawszych projektów, na którym bazuje ten jacht, jest luksusowa łódź podwodna  UWEP (Under Water Entertainment Platform), czyli Podwodna Platforma Rozrywkowa.

Projekt Nautilusa został zaprezentowany podczas imprezy Monaco Yacht Show, która odbyła się w dniach 28 września - 1 października b.r.

Przeczytaj także:

Zobacz trzy najdroższe jachty na świecie. Który podoba ci się najbardziej?

Powstaje pierwszy w 100 proc. elektryczny i zeroemisyjny prom-wodolot

Żaglowce zamiast paliwożernych kontenerowców? 113-letni statek ruszy w rejs jeszcze w tym roku [WIDEO]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy