NEON, czyli Sztuczny Człowiek od Samsunga odmieni świat telewizji i cyfrowej rozrywki

Kilka dni temu świat lotem błyskawicy obiegła wiadomość o tym, że Samsung zaprezentuje na targach CES 2020 swój futurystyczny projekt, który wniesie świeży powiew do świata rozwoju technologii sztucznej inteligencji.

Eksperci zastanawiali się, czym może być NEON. Właśnie na ten tajemniczy projekt padło nieco więcej światła. Okazuje się, że Koreańczykom udało się w wielkiej tajemnicy pracować nam projektem przez wiele ostatnich miesięcy. Jednak ostatecznie do globalnej sieci przedostało się kilka bardzo ciekawych informacji, i to na kilka dni przed jego oficjalną prezentacją.

Eksperymentalna grupa technologiczna Samsunga o nazwie STAR Labs, opracowała system ochrzczony nazwą Core R3 i NEON Artificial Human. Kryje się za nimi technologia, która bazuje na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji, a jej atrybutem jest możliwość tworzenia fotorealistycznych cyfrowych postaci, a także całego ich otoczenia, napędzanego przez rozszerzoną rzeczywistość.

Reklama

Innymi słowy, NEON, jak sama nazwa wskazuje, to projekt tworzenia wirtualnego człowieka, postaci filmowej, prezentera telewizyjnego czy dowolnej osoby, która może pojawić się w każdym medium, w tym również w telewizji, serwisach wideo, w grach czy filmach. NEON to następca technologii DeepFake. Fałszowanie prawdziwej rzeczywistości lub generowanie fikcyjnej nie będzie sprowadzało się teraz tylko do podmiany twarzy na inną. NEON pozwoli wygenerować wyglądającą bardzo realnie całą wirtualną postać oraz jej otoczenie.

Samsung oficjalnie nie ujawnił żadnych szczegółów na temat swojego projektu, ale nie zaprzecza, że wieści z wycieku pokrywają się z rzeczywistością. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 7 stycznia, gdyż wówczas w Las Vegas rozpoczną się targi elektroniki użytkowej CES 2020, z których będziemy na bieżąco zdawali Wam relację na łamach serwisu GeekWeek.pl.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy