Nowy dron DJI Avata jest mały, zwinny i stworzony by latać

Marzysz o tym, żeby latać, ale kupno samolotu czy helikoptera przewyższa twój budżet domowy? Z dronem DJI Avata i nowymi goglami to marzenie może się spełnić. Born to fly. Stworzony, by latać. Tym hasłem producent reklamuje nowy sprzęt, dzięki któremu lot może być niezwykle precyzyjny i szybki, a jakość obrazu idealna. Jakie są jego parametry drona DJI Avata?

Bateria i obraz w dronie DJI Avata

Bateria 2429 mAh wystarczy na 180-minutowy lot, podczas którego  zrobimy zdjęcia z rozdzielczością 48 MP i nagramy filmy w 4K. Bardziej szczegółowa rozdzielczość nagrywana jest z prędkością do 60 kl./s. W 2,7 K prędkość wynosi 120 kl./s.

Przed matrycą znajduje się ultraszerokokątny obiektyw o kącie widzenia do 155 st. i przysłonie F2,8. Za zminimalizowanie drgań i utrzymanie poziomu obrazu odpowiada elektroniczna stabilizacja DJI RockSteady i DJI HorizonSteady. Dzięki temu nawet najbardziej wymagające triki i manewry mają być wyjątkowo płynne, wyraziste i pozbawione drgań.

Reklama

Swoje nagrania możemy zapisać na karcie mikro SD, lub w pamięci wewnętrznej oferującej 20 GB.

Przeczytaj także: Czy to klątwa "testu szyby"? Cybertruck Tesli ma kłopoty

Zobacz wszystko na żywo

DJI wypuściło nowe gogle DJI Goggle 2 i DJI Motion Controller, ale Avata będzie współpracować ze starym FPV Remote Controller 2 DJI i DJI FPV Goggles V2.

DJI Goggles 2 jest mniejszy i lżejszy niż jego poprzednik. Posiada ekran Micro OLED z regulacją dioptrii i panel dotykowy do sterowania dronem. Opóźnienie transmisji wideo na żywo w rozdzielczości 1080p z prędkością do 100 kl./s będzie nie większe niż 30 milisekund, jak twierdzi DIJ. Zasięg zestawu wynosi nawet 10 km.

Niewielkie rozmiary i pomocne tryby drona DJI Avata

Urządzenie ma kompaktową konstrukcję o wymiarach 180 × 80 × 180 mm i niewielką wagę 480 gramów. Nie powinno być więc problemu z zabraniem go ze sobą. Konstrukcja ma być na tyle wytrzymała, że nawet uderzenie w przeszkodę spowoduje tylko jego odbicie się. Skrzydła również są ochraniane przez osłony. Aby jednak tego uniknąć, urządzenie wyposażone jest w funkcję awaryjnego hamowania. Producent zapewnia, że jest w stanie natychmiastowo zatrzymać drona, nawet z maksymalnej prędkości.

Ciekawy jest tryb turtle, który sam obróci drona, kiedy ten upadnie do góry nogami. A jeśli przesadzimy z odległością lub będzie niski stan naładowania, tryb Return To Home pozwoli na automatyczny powrót.

Ile kosztuje dron DJI Avata?

Podstawowy zestaw Fly Smart Combo z goglami starszej generacji to koszt około 5849 zł. Jeśli chcemy mieć DJI Goggle 2, wtedy wydatek wzrośnie do 7299 zł za zestaw Pro-View Combo.

Przeczytaj także:

Chciał zarobić, a stracił 750 tysięcy złotych. Zainwestował w kryptowaluty

Dziwne posty na Facebooku. Co się dzieje? Spokojnie, to tylko awaria

Testy tesli usunięte z YouTube. Nie ma zezwolenia na narażanie dzieci

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony | DJI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama