Prochy czterech prezydentów na ziemskiej orbicie. Dziwna akcja w USA

Prochy z genomem prezydentów: Waszyngtona, Eisenhowera, Kennedy'ego i Reagana zostaną wysłane na ziemską orbitę przez amerykańską firmę, która jako jedyna na świecie oferuje takie usługi.

Prochy z genomem prezydentów: Waszyngtona, Eisenhowera, Kennedy'ego i Reagana zostaną wysłane na ziemską orbitę przez amerykańską firmę, która jako jedyna na świecie oferuje takie usługi.
/materiały prasowe

Co ciekawe, w trakcie trzeciej misji potężnej rakiety Falcon Heavy, firma Celestis zorganizowała niezwykłe przedsięwzięcie, które polegało na umieszczeniu na orbicie Ziemi 152 kapsuł z prochami znanych ludzi. Firma myśli o stworzeniu masowych pochówków na Księżycu.

Teraz startup z Teksasu chce uhonorować czterech prezydentów USA: George'a Washingtona, Dwighta D. Eisenhowera, Johna F. Kennedy'ego i Ronalda Reagana, wysyłając ich DNA w kosmos w ramach zbliżającego się kosmicznego upamiętnienia Enterprise Flight z filmu "Star Trek".

Prochy prezydentów i twórców serialu Star Trek w kosmosie

Dołączą one do skremowanych szczątków i próbek DNA Majel Barret Roddenberry, która zagrała w kilku telewizyjnych seriach "Star Treka". Nie zabrakło też szczątków jej męża, Gene'a Roddenberry'ego oraz Jamesa Doohana, znanego z roli Scotty'ego. Firma umieściła w pojeździe również wiadomości i próbki DNA od fanów tej kultowej serii.

Reklama

Pierwszy lot miał miejsce w czerwcu 2019 roku. Wówczas na ziemską orbitę poleciały urny z prochami aż 152 znanych osobistości z całego świata. Takie formy pogrzebu ostatnimi czasy stają się coraz popularniejsze. Zapotrzebowanie jest tak duże, że firma myśli o realizacji startów rakiet nawet co tydzień.

Firma Celestis wysyła ludzkie prochy w kosmos

Przedstawiciele firmy zapowiadają, że niebawem prochy zmarłych będą mogły być przechowywane w kapsułach na Księżycu i Marsie, a nawet odbyć podróż po galaktyce. To nie są fanaberie i plany, których nie można zrealizować. Celestis na dowód przedstawiło kolejną kontrowersyjną misję.

Tym razem firma umieści na ziemskiej orbicie kilkadziesiąt kapsuł z prochami. Polecą one w kosmos na pokładzie rakiety Vulcan Centaur, zbudowanej przez United Launch Alliance. W pewnym sensie w całym przedsięwzięciu udział będzie brał Jeff Bezos, założyciel Amazona. To jego firma dostarcza silniki do rakiety. Miliarder wspiera również bardzo dużo podobnych projektów, które związane są z kosmosem.

Celestis ujawniła, że wysłanie prochów na orbitę kosztuje ok. 12 tysięcy dolarów i z oferty może skorzystać każda rodzina, która pragnie w taki sposób uhonorować życie swojego członka rodziny. Przypominamy, że niedawno w kosmos poleciał William Shatner, znany jako kapitan Kirk z oryginalnego Star Treka. Tę niezwykłą podróż zapewnił mu szef Amazonu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama