Samsung prezentuje przyszłość urządzeń mobilnych. Oto "rozsuwany" tablet

Samsung i Intel przygotowują się na wprowadzenie na rynek nowej generacji "rozsuwanych" tabletów, które mają zastąpić "składane". Szykuje się duża rewolucja.

Samsung i Intel przygotowują się na wprowadzenie na rynek nowej generacji "rozsuwanych" tabletów, które mają zastąpić "składane". Szykuje się duża rewolucja.
Samsung prezentuje "rozsuwany" tablet /Samsung /Twitter

Składane smartfony, które zmieniają się w tablety, są już z nami od kilku lat. Coraz więcej koncernów ze świata urządzeń mobilnych oferuje je swoim klientom. Tymczasem okazuje się, że wielkimi krokami zbliża się nowa generacja takich innowacyjnych urządzeń.

Samsung i Intel zaprezentowały bardzo ciekawe urządzenie mobilne, w którym w szybki sposób można powiększyć przekątną wyświetlacza. Chodzi tutaj o "rozsuwany" tablet. Złożony ma 13 cali, ale po rozsunięciu już 17 cali. Przedstawiciele Samsunga zapowiedzieli, że ich innowacyjne urządzenie ma wprowadzić praktyczny powiew świeżości do świata tabletów i notebooków.

Reklama

Samsung prezentuje przyszłość smartfonów i tabletów

— Ogłaszamy pierwszy na świecie 17-calowy przesuwany/rozsuwany wyświetlacz do komputerów PC — powiedział J.S. Choi, dyrektor generalny Samsung Display. — To urządzenie zaspokoi również różne potrzeby związane z większym ekranem i mobilnością — dodał Choi. Władze koncernu twierdzą, że takie urządzenia za kilka lat wyprą z rynku obecne składane urządzenia, ponieważ są znacznie łatwiejsze w obsłudze i przenoszeniu.

Co ciekawe, nowe urządzenie Samsunga nie będzie pracowało na Windowsie. Na prezentacji, Intel szybko zademonstrował na wyświetlaczu swoje nowe oprogramowanie Unison, które ma na celu połączenie komputerów z procesorami Intela i smartfonami, w tym iPhone’ami.

Na razie Samsung i Intel nie ujawniły, kiedy możemy spodziewać się takiego innowacyjnego urządzenia w sprzedaży, ale eksperci uważają, że stanie się to rzeczywistością nie prędzej niż w 2024 roku. Obecnie składane smartfony cieszą się coraz większą popularnością i koncerny zamierzają dalej inwestować w takie rozwiązanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: technologia | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy