Słaby zasięg w telefonie. Jak go wzmocnić i poprawić?

Słaby zasięg w telefonie to zmora wielu osób. Niekiedy taka sytuacja znacząco utrudnia przeglądanie internetu, dzwonienie czy smsowanie. Czy istnieje na to jakiś sprawdzony sposób? Okazuje się, że warto wypróbować kilku metod, które mogą poprawić zasięg, a tym samym zapewnić lepszy komfort korzystania ze smartfona.

Jak poprawić zasięg telefonu w domu? Skorzystaj z Wi-Fi Calling

Jednym ze sposobów na poprawę zasięgu telefonu w domu jest włączenie opcji Wi-Fi Calling. Co to takiego? Wi-Fi Calling umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłania wiadomości tekstowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy znajdujemy się w domu, a zasięg sygnału GSM jest niewystarczający do przeprowadzenia komfortowej rozmowy lub wysłania SMS-a. Funkcjonalność przyda się również w wyposażonym w Wi-Fi pociągu, w którym także bardzo często są problemy z zasięgiem.  

Aby włączyć Wi-Fi Calling, najpierw należy sprawdzić, czy dany operator udostępnia taką opcję dla danego modelu telefonu. Można to zrobić kontaktując się z biurem obsługi klienta bądź sprawdzając informacje dostępne na stronie usługodawcy. Wi-Fi Calling wystarczy włączyć w ustawieniach połączeń. 

Reklama

Jak wzmocnić zasięg w telefonie? Wymień kartę SIM

Wiele osób, które od dłuższego czasu nie wymieniały karty SIM w swoim smartfonie, może mieć problem z zasięgiem. Jest to najczęściej spowodowane mikrouszkodzeniami powstałymi na karcie. Niewielkie rysy, które na pozór nie wydają się poważnym uszkodzeniem mechanicznym, mogą skutecznie zakłócić odbieranie sygnału operatora. 

Aby wymienić kartę SIM, należy udać się do punktu swojego usługodawcy. W tym miejscu bez przeszkód można uzyskać nową kartę, dzięki której problem z zasięgiem w telefonie może zostać rozwiązany. 

Brak zasięgu w telefonie. Sprawdź najnowsze aktualizacje

Rozwiązaniem na brak zasięgu w telefonie nierzadko jest zaktualizowanie oprogramowania smartfona. Długo nieuaktualniane urządzenie może mieć problemy z prawidłowym działaniem w kontekście łączenia się z siecią operatora. 

Regularne aktualizowanie telefonu może pomóc nie tylko w przypadku problemów z brakiem zasięgu. Uaktualnienia udostępniane przez producentów pozytywnie wpływają również na bezpieczeństwo telefonu oraz szybkość jego działania w trakcie korzystania z rozmaitych aplikacji. 

Aktualizację smartfona można przeprowadzić w bardzo prosty sposób. Zwykle urządzenie samo informuje o konieczności uaktualnienia. Można to również zrobić z poziomu ustawień (Ogólne - Uaktualnienia – w przypadku systemu iOS lub System - Aktualizacja Systemu – w przypadku systemu Android).

Przeczytaj też:

Brak zasięgu w telefonie. Jak go zwiększyć? Sprawdzone metody

Wi-Fi Calling, czyli jak dzwonić przez Wi-Fi. Nie potrzebujesz Skype'a

Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi do 300 metrów? Internet w domu i ogrodzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zasięg | sygnał | telefony | 5G | LTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama