Sony chwali się, że PlayStation 5 doczeka się własnego cyfrowego asystenta

Wygląda na to, że Sony również chce wpisać się w obecny trend inteligentnych urządzeń wspomaganych przez wirtualnych asystentów, a przynajmniej tak sugerują ostatnie doniesienia.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest znaleźć gadżety czy urządzenia bez wbudowanych asystentów cyfrowych, bo obecnie nawet telewizory i inne domowe sprzęty służą nam taką pomocą, jeśli tylko jej potrzebujemy. W związku z tym trudno się dziwić, że Sony zamierza wybrać podobną drogą w przypadku swojej konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 5, której premiery spodziewamy się w przyszłym roku (podobnie jak jej największego konkurenta, czyli Xbox Scarlett).

A przynajmniej tak sugeruje wniosek patentowy, który znalazł w sieci i opublikował jeden z użytkowników Twittera, Daniel Ahmad - wynika z niego, że japoński koncern ma w planach rozwiązanie o nazwie PlayStation Assist. I choć faktycznie mamy tu do czynienia z asystentem cyfrowym dla konsoli, to będzie on działać nieco inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Zamiast informować nas o pogodzie za oknem czy zapisywać przypomnienia, ten pomoże nam raczej podczas samego grania. 

Reklama

Jak wynika z opisu we wniosku patentowym: - Dla przykładu, kiedy gracze utkną na jakiejś części gry, mogą poprzez stosowne zapytanie poprosić o pomoc. Zapytanie może być dowolnego formatu albo być kombinacją różnych formatów, jak audio, wideo czy tekst. Serwer game assist jest tak skonfigurowany, aby dopasować zapytanie do modelowych odpowiedzi, bazując na aktualnym kontekście gry, z której pochodzi zapytanie.

Mówiąc krótko, asystent konsoli PlayStation 5 zastąpi nam Google i mozolne poszukiwanie odpowiedzi w sieci, szczególnie że będzie specjalne w tym celu zaprojektowany. Albo raczej może zastąpić, bo jak to bywa z wnioskami patentowymi, nie zawsze zamieniają się w rzeczywiste rozwiązania, choć nie da się ukryć, że to zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na oficjalne informacje ze strony Sony, a że w sieci pojawia się coraz więcej doniesień sugerujących, że firma przywróci do życia imprezę PlayStation Experience, to już niebawem może być ku temu idealna okazja.

Źródło: GeekWeek.pl/eurogamer

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama