Spektakularne możliwości holograficznego ekranu 3D o rozdzielczości 8K [FILM]

Na targach CES 2020 w Las Vegas można było zobaczyć wiele ciekawych urządzeń, które mają zrobić furorę na całym świecie. Jednym z nich był holograficzny wyświetlacz 8K. Teraz możemy zobaczyć tę technologię w akcji.

Zaprojektowała i zbudowała urządzenie firma Looking Glass Factory. Mamy tu do czynienia z holograficznym telewizorem o przekątnej 32 cali i 15 cali, które wyposażone zostały w matrycę 8K. Od kilku lat jej inżynierowie intensywnie pracują nad technologią holograficzną i odnoszą w tym dość spore sukcesy, o czym możecie przekonać się na materiale filmowym opublikowanym w globalnej sieci.

Możemy zobaczyć tam wyświetlacz, na którym prezentowana jest animacja z astronautą w roli głównej. Znajduje się on na jakiejś stacji kosmicznej i próbuje biec w warunkach obniżonej grawitacji, więc wygląda to wszystko, jakby odbywało się w spowolnieniu. Innowacyjność tej technologii polega na tym, że gracz może wejść w interakcję z animacją czy grą za pośrednictwem specjalnego urządzenia, które pełni rolę latarki.

Reklama

Wystarczy, że skierujemy ją w stronę ekranu, a na animacji lub grze będziemy mogli doświetlić scenę, jakbyśmy świecili specjalnym reflektorem. Na prezentacji wygląda to rewelacyjnie. Warto tutaj podkreślić, że latarką nie oświetlamy ekranu, tylko strumień światła interaktywnie przenosi się do samej wyświetlanej animacji.

Ale to nie wszystko. Firma opublikowała również materiały, dzięki którym możemy zobaczyć wykorzystanie dobrodziejstw technologii 3D w połączeniu ze Sketchfab. Looking Glass Factory informuje, że cała technologia funkcjonuje na komputerze PC wyposażonym w kartą graficzną NVIDIA Geforce GTX 2080 Ti. Tymczasem kąt widzenia w przypadku 15 i 32-calowego ekranu wynosi ok. 50 stopni, więc dość mało, jak na mówienie o praktyczności takiego rozwiązania, ale najważniejsze, że coś w tym temacie się dzieje.

Źródło: GeekWeek.pl/Looking Glass Factory / Fot. Looking Glass Factory

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy