Sztuczna inteligencja nauczyła się tworzyć hiperrealistyczne dźwięki [FILM]

Technologie AI co chwilę zaskakują nas swoimi niesamowitymi możliwościami. Nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że to przyszłość rozwoju naszej cywilizacji, w którą powinniśmy inwestować bez żadnych oporów.

Sanchita Ghose i John J. Prevost, eksperci od uczenia maszynowego, opracowali system AutoFoley, który potrafi uzupełnić dowolną scenę filmową o niezwykle realistyczne dźwięki. W procesie produkcji filmu, dźwiękowcy i montażyści dodają ścieżki audio do filmu, które mają za zadanie urzeczywistnić wyświetlane sceny. Do tej pory było to dość mozolnie realizowane zajęcie. Teraz wszystko zmieniło się na lepsze za sprawą sztucznej inteligencji.

System AutoFoley wyręcza dźwiękowców i montażystów w ich ciężkiej pracy. Sztuczna inteligencja, na bazie dźwięków dostępnych w globalnej sieci, perfekcyjnie dobiera i synchronizuje dźwięki ze scenami filmowymi. Opublikowane próbki możliwości tej technologii naprawdę zachwycają realizmem, a to dopiero początek rozwoju tego systemu.

Reklama

Co ciekawe, IEEE Spectrum pokusiło się nawet o przygotowanie eksperymentu, w trakcie którego ochotnicy, a tak naprawdę fani wielkiego ekranu, mieli za zadanie odgadnąć, która ze scen zawiera prawdziwy dźwięk i tą z symulowanym przez AI. Okazało się, że aż 40 na 50 ekspertów filmowych nie było w stanie odróżnić ich od siebie. To pokazuje, jak potężne możliwości ma ta technologia, i jak szybko może podbić Hollywood, a przede wszystkim, twórców amatorskich filmów.

IEEE opublikowało na swoim kanale na YouTube kilka nagrań wideo uzupełnionych ścieżkami dźwiękowymi, wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję o nazwie AutoFoley. Jeśli nie wierzycie, że to prawdziwa rewolucja w produkcjach filmowych, to przekonajcie się sami. Trzymajmy mocno kciuki za to, by ten system jak najszybciej trafił na serwis YouTube, bo gwarantujemy, że odniesie tam wielki sukces.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Piqsels

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama