Ta klawiatura ma własny komputer! Zamiast RGB generuje cudowne obrazy

Czy klawiatura komputerowa może posiadać… własne podzespoły i w zasadzie swój komputer? Teoretycznie brzmi to absurdalnie, ale rzeczywistość lubi zaskakiwać. Tak samo, jak firma Finalmouse, która wprowadza do swojej oferty klawiaturę z wyświetlaczem. Ten nie będzie jednak dostarczał informacji o procesach, a generował wspaniałe obrazy pod klawiszami.

Klawiatura z wyjątkowym wyświetlaczem

Od dobrych kilku lat na rynku znajduje się masa różnych modeli klawiatur, oferujących podświetlenie RGB. Takie modele kojarzą nam się głównie z segmentem gamingowym, ewentualnie designerskimi wyrobami do wygodnej pracy na różnych urządzeniach — przykładem mogą być modele od Keychron

W przypadku najnowszej propozycji od firmy Finalmouse mowa jednak o podświetleniu (a może wyświetlaniu?) zupełnie nowej jakości. Finalmouse Centerpiece to klawiatura, która poza klawiszami, posiada również kilka elementów znanych ze standardowego peceta czy laptopa.

Reklama

To wyjątkowe urządzenie wyposażone jest we własny procesor oraz kartę graficzną. Wisienką na torcie jest jednak ekran umieszczony pod klawiszami. Ten został opracowany przez producenta i nosi nazwę Laminated DisplayCircuit Glass Stack (LDGS). Wyświetla wyjątkowe animacje oparte o potężny silnik Unreal Engine 5.

Interaktywne skórki na klawiaturze

Klawiatura od Finalmouse spełnia oczywiście standardowe funkcje takiego rodzaju urządzeń, choć ewidentnie widać, czym producent chce chwalić się w głównej mierze. Klawisze zostały podpisane na bocznym panelu z przodu (zamiast na górze), a wszystkie są przezroczyste i nie zasłaniają elementów na wyświetlaczu.

A ten może pokazać nam w zasadzie dowolne obrazy. Klawiaturą można zarządzać z poziomu aplikacji pełniącej funkcję edytora. Niektóre skórki są od razu dostępne, inne zaś można dokupić. Istnieje również możliwość tworzenia własnych obrazów, które zostaną wyświetlone na klawiaturze.

Na tym jednak wyjątkowość Finalmouse Centerpiece się nie kończy. Producent obiecuje, że doznania płynące z korzystania z klawiatury będą nieporównywalne do innych urządzeń. Poza wyświetlaczem klawiatura może pochwalić się również wyjątkowymi przełącznikami Black Ink firmy Gateron. Dźwięk wydobywający się podczas pisania przypominać ma krople deszczu spadające na marmurową powierzchnię. Ja czuję się zachęcony! 

Cena Finalmouse Centerpiece zwali z nóg?

Nie da się stwierdzić, ile kosztuje przeciętna klawiatura. Gamingowe modele z kolorowym podświetleniem można znaleźć nawet za sto złotych, nie brak też opcji kosztujących wiele setek. W przypadku modelu od Finalmouse mówi się o kwocie określonej na 350 dolarów amerykańskich.

Oznacza to, że za ten, co by nie mówić, ekskluzywny sprzęt przyjdzie nam w Polsce zapłacić około 1500 złotych. To bardzo duża kwota, wszak nadal mowa jedynie o klawiaturze, nie zaś samodzielnym urządzeniu. Jest to jednak prawdziwa gratka dla gadżeciarzy, a taki element biurka będzie prezentował się fenomenalnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Klawiatura | PC | gadżety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama