Tak wygląda konsola Playstation 5. Znamy specyfikację i datę premiery [FILM]

O nadejściu nowej generacji najpopularniejszej na świecie konsoli od Sony słyszymy od ponad roku, ale teraz nie tylko wiemy już jak wygląda i co skrywa w środku, ale również poznaliśmy jej datę premiery.

Sama konsola Playstation 5 i nowy kontroler DualSense prezentują się bardzo ciekawie. Sony podaje, że w sprzedaży będą dwie wersje urządzenia. Droższa będzie wyposażona w czytnik płyt Blu-ray Ultra HD, a druga oferowała będzie tylko instalację gier pobranych w postaci cyfrowej ze sklepu.

Sercem PlayStation 5 jest 8-rdzeniowy procesor wykonany w architekturze Zen 2, o taktowaniu 3,5 GHz (zmiennym). Wesprze go układ graficzny w autorskiej architekturze RDNA 2 z 36 CU i taktowaniem 2230 MHz. Oprócz tego, w urządzeniu standardowo będzie instalowane 16 GB pamięci RAM GDDR6 o przepustowości 448 GB/s. I teraz najważniejsze. Moc obliczeniowa konsoli szacowana jest na 10,28 TFLOPS.

Reklama

Sony zapowiedziało, że konsola nowej generacji pojawi się w sklepach tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Niestety, nie ujawniono jej ceny, ale nie powinna być ona zbyt wygórowana. Musimy pamiętać, że to będzie prawdziwa rewolucja w świecie gier. Playstation 5 ma bowiem oferować jakość grafiki i rozrywki na niedostępnym dotąd poziomie, nawet w świecie najpotężniejszych komputerów stacjonarnych.

Źródło: GeekWeek.pl/Sony / Fot. Sony

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy