To bardzo dziwne, ale ludzie chcą, aby panowały nad nimi zaawansowane roboty

Może wydawać się to Wam nielogiczne, tak jak nam, ale najnowsze badania pokazują dobitnie, że społeczeństwo nie widzi żadnego zagrożenia w robotach i chce się im podporządkować. Skynet wygrał?!

Przyszłość naszej ludzkości nie rysuje się w różowych barwach. Postęp technologiczny sprawił, że już nie potrafimy obejść się bez elektroniki. Każdemu z nas ułatwia ona codzienność i my, ludzie, całkowicie się od niej uzależniliśmy.

Jakby tego było mało, roboty humanoidalne są coraz inteligentniejsze i sprytniejsze, więc całkowite przejęcie przez nie większości czynności, które obecnie wykonujemy każdego dnia, jest tylko kwestią czasu, i to wcale nie tak odległego, jak nam się wydaje.

Najnowsze badania przeprowadzone na słynnym Massachusetts Institute of Technology (MIT) pokazują, że ludzie nawet chcą być zarządzani przez roboty! Dlaczego? A dlatego, że żyjemy w przeświadczeniu, iż są one nieomylne, perfekcyjne i łatwo nawiązuje się z nimi "kontakt".

Reklama

W sumie to prawda, przecież każdy z nas korzysta z komputera, dzięki któremu możemy komunikować się ze światem, ale również posiąść olbrzymią wiedzę czy po prostu szybko coś wykonać, i tym samym znacząco ułatwić sobie życie.

Wydział Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory przeprowadził eksperyment, w którym udział wzięły 3 grupy ludzi. W pierwszej polecenia wydawali ludzie, w drugiej roboty, natomiast w trzeciej to jeden człowiek zarządzał swoją pracą, a nad drugim panował robot.

Co niesamowite, najbardziej efektywną grupą okazała się ta druga, w której ludźmi zarządzały roboty. Jak widać, rodzaj ludzki już jest podporządkowany elektronice, a teraz nawet i robotom.

Jak myślicie, co nas biednych ludzi czeka w przyszłości, w której roboty będą już dysponowały kosmiczną inteligencją? Może jedyną szansą dla nas będzie właśnie proponowana przez Elona Muska cyborgizacja społeczeństwa. Wówczas będziemy łączyli w sobie zdolności ludzi i robotów, więc to pozwoli nam zachować kontrolę nad światem.

Źródło: GeekWeek.pl/MIT / Fot. Piqsels

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy