Twoja bateria pada szybciej, niż zwykle? To pewnie dlatego

Baterie w telefonach nie należą do mocnych stron urządzeń. Nawet spore ogniwa nie wystarczą na kilka dni pracy. Codzienne ładowanie to dziś konieczność. Co, jednak gdy musimy sięgać po ładowarkę coraz częściej? Pora dowiedzieć się, jak sprawdzić stan baterii w telefonie.

Pojemność baterii Android

Jeżeli posiadacie telefon z systemem operacyjnym Android, to macie kilka opcji. Sprawdzenie poziomu baterii w danym momencie jest proste. Taka informacja wyświetla się na górnym pasku ekranu. Zależnie od wybranych ustawień, bateria będzie wizualnie prezentować swój poziom naładowania, lub wskaże, ile procent pojemności jest w danym momencie.

Gdy chcemy sprawdzić kondycję baterii, czyli jej stan, należy skorzystać z kodu *#*#4636#*#*. Wpisujemy go w menu połączeń. Po wprowadzeniu kodu naszym oczom ukaże się zestaw informacji na temat urządzenia, w tym stan baterii. Co, jednak gdy kombinacja klawiszy nie działa? Jest to możliwe w przypadku nowszych urządzeń. Wtedy sprawdzenie stanu baterii będzie wymagało specjalnej aplikacji.

Reklama

Można do tego użyć programu CPU-Z lub AccuBattery czy Battery Info. Aplikacje te dostarczą nam kompleksowych informacji na temat baterii w telefonie, jej aktualnej pojemności i stanu. Posiadacze telefonów Samsung mają możliwość skorzystania z aplikacji Samsung Members - to kompleksowe kompendium wiedzy na temat naszego telefonu. Tam też jest stan naszej baterii.

iPhone - pojemność baterii

W przeciwieństwie do Androida, na telefonach z systemem iOS sposób na sprawdzenie baterii jest o wiele łatwiejszy. Jeżeli mamy jeden z wielu nowszych modeli iPhone’a, wystarczy wejść w ustawienia naszego telefonu. Możemy od razu skorzystać z wyszukiwarki, gdzie wpiszemy frazę Bateria.

Znajdziemy tam nie tylko szczegółowe informacje na temat aplikacji pożerających baterię. Głównym elementem tej zakładki jest Kondycja baterii. Po kliknięciu zobaczymy, ile procent oryginalnej pojemności ma nasza bateria. To ważna informacja np. podczas sprzedaży używanego urządzenia. Może nam również odpowiedzieć na pytanie dlaczego bateria szybko się rozładowuje.

Jak dbać o baterię w telefonie?

Z pewnością zależy nam na tym, aby kondycja baterii w telefonie jak najdłużej była możliwie wysoka. Jak sprawić, aby ogniwo faktycznie służyło nam przez długie lata? Jest kilka czynności, o których warto pamiętać. Jedną z nich jest zamykanie nieużywanych aplikacji, gdyż nawet procesy w tle mogą negatywnie wpłynąć na żywotność baterii w telefonie.

Jak oszczędzać baterię w telefonie? Kilka sposobów:

  • Wyłączaj aplikacje i procesy działające w tle
  • Nie rozładowuj baterii do 0% - najlepiej ładować telefon, gdy pojemność spadnie do 30, lub nawet 50%
  • Nie obawiaj się częstego, acz krótkiego ładowania
  • Nie przegrzewaj telefonu
  • Zmniejszaj jasność ekranu
  • Korzystaj z trybu samolotowego - np. wtedy, gdy i tak telefon nie ma zasięgu
  • Nie używaj telefonu podczas ładowania

Ostatecznie opłaca się dbać o kondycję baterii w naszym telefonie. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się pełną jej pojemnością. Poza tym wymiana baterii w telefonie to kosztowna i trudna operacja - doskonale wiemy, że większość modeli nie pozwala na samodzielny demontaż tylnej obudowy.

Polecamy na Antyweb | Zmiana rozkładu sił na rynku VOD. Disney+ ustępuje miejsca

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | smartfony | iPhone | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy