WhatsApp w końcu pozwala na przesyłanie zdjęć w lepszej jakości

WhatsApp to popularny komunikator, który pozwala na przesyłanie zdjęć od dawna. Niestety ich jakość była zaniżona względem oryginalnych fotek z rolki aparatu. Teraz to ulega zmianie. Aplikacja dostaje nową opcję, która umożliwia wysyłanie zdjęć w jakości HD. Wcześniej funkcję testowano w WhatsApp beta.

Jedną z głównych funkcji komunikatorów internetowych jest możliwość wysyłania zdjęć do znajomych. WhatsApp również to umożliwia, ale do niedawna mogliśmy w tej aplikacji przesyłać fotki w mniejszej rozdzielczości względem oryginałów robionych aparatami fotograficznymi. Teraz to ulega zmianie.

Zdjęcia HD w aplikacji WhatsApp

WhatsApp dostaje nową funkcję, którą zapowiedział na Instagramie założyciel firmy Meta, Mark Zuckerberg. Popularny komunikator pozwoli teraz przesyłać znajomym zdjęcia w jakości HD. Takie fotki będą znacznie lepszej jakości niż dotychczas. Do wyboru użytkowników są dwie opcje — standardowa o rozdzielczości 1600 × 1052 pikseli oraz HD w jakości 4096 × 2692 pikseli.

Reklama

Domyślnym ustawieniem dla zdjęć będzie jakość standardowa, co ma pozwolić na zaoszczędzenie miejsca na telefonach użytkowników. Ponadto warto dodać, że fotki HD są objęte szyfrowaniem end-to-end, co uniemożliwia na przechwycenie ich zawartości przez osoby trzecie. Nowość zostanie wdrożona u wszystkich użytkowników komunikatora w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Funkcja zostaje wprowadzona do finalnej wersji komunikatora WhatsApp po kilku miesiącach beta testów. Wcześniej dostęp do niej otrzymali testerzy aplikacji na Androida oraz iOS. Przy okazji Meta zapowiedziała kolejną nowość. Tą są filmy w jakości HD, których obsługa ma zostać dodana w niedługim czasie, ale konkretnych terminów na razie nie ma. Obecnie wideo w popularnej aplikacji są kompresowane.

Komunikator dostał też inne nowości

WhatsApp otrzymuje nie tylko wsparcie dla zdjęć w jakości HD. Niedawno Mark Zuckerberg poinformował o wprowadzeniu innej funkcji. Tą jest udostępnianie ekranu, na którą twórcy aplikacji również kazali nam długo czekać. To rozwiązanie także dostępne było wcześniej w ramach programu pilotażowego. W ten sposób można udostępnić innym użytkownikom zawartość własnego ekranu, co ma bardzo dużo zastosowań.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | aplikacja | komunikatory | zdjęcia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy