AOC e2352Phz - 3D bez migotania

AOC e2352Phz jest monitorem Full HD wykorzystującym specjalny filtr 3D oraz okulary polaryzacyjne. W trybie 2D funkcjonuje jak normalny monitor LCD.

Monitor ma 3 wejścia wideo, a także wejście audio oraz wyjście słuchawkowe. Polskie menu ekranowe jest wykonane w interesujący sposób, choć posługiwanie się nim nie jest łatwe, czego przyczyną jest głównie złe umiejscowienie przycisków. Na szczęście producent dołączył program i Menu, za którego pomocą można skonfigurować większość parametrów obrazu.

Znaczną wadą obrazu jest temperatura barwowa. Przy ustawieniu kolorów ciepłych wynosi ona ok. 9000 K, zatem obraz jest bardzo zimny. Drugą niedogodnością jest nie najlepszy kontrast - około 500:1.

Tryb trójwymiarowy

Ekran monitora jest pokryty filtrem polaryzacyjnym, który rozdziela linie parzyste i nieparzyste na prawe i lewe oko. Producent dostarcza parę lekkich okularów, a także dodatkowe szkła polaryzacyjne zakładane na zwykłe okulary. Monitor potrafi rozpoznać dwa formaty 3D: side-by-side oraz top-bottom. Użytkownik musi włączyć odpowiedni format w menu monitora albo skorzystać z dołączonego oprogramowania TriDef 3D, które odpowiednio interpretuje i wyświetla taki obraz.

Reklama

Jednak trzeci wymiar na ekranie AOC nie jest doskonały. Najlepiej, gdy użytkownik siedzi dokładnie na wprost monitora, w odległości około 70 cm. Nawet przy zachowaniu takich warunków widoczna jest utrata rozdzielczości, a także przenikanie obrazu - nie jest to "prawdziwe" 3D.

AW

PLUSY

+ Tryb 3D bez migotania

+ Tanie okulary polaryzacyjne

+ Oprogramowanie zastępujące menu

+ Liczne niedoskonałości trybu 3D

MINUSY

- Bardzo zimne barwy

- Niewygodny panel sterujący

Ocena produktu

Dane techniczne AOC e2352Phz: przekątna 23"; rozdzielczość 1920x1080; jasność 250 cd/m2; czas reakcji 5 ms; kąt widzenia (poziom/pion) 170/160 stopni; porty VGA, DVI, HDMI, audio; wymiary 548x400x190 mm; waga 3,2 kg

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: okulary | monitory | full hd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy