Dell Inspiron Duo - z obrotowym ekranem

Komputery typu tablet PC nie są niczym nowym, jednak Dell odświeżył nieco ich koncepcję i dodał własne rozwiązania.

Inspiron Duo (model 1090) jest połączeniem netbooka oraz tabletu PC. Z tego pierwszego zyskał konfigurację sprzętową typową dla urządzeń tego typu, np. procesor Intel Atom czy niewielki, 10 calowy ekran. Z drugiego zapożyczył ekran dotykowy, który można obrócić tak, by był dostępny po zamknięciu pokrywy. Komputer jest dobrze wykonany, gniazda są schowane pod zaślepkami, całość ogólnie robi dobre wrażenie. Producent przygotował też stację dokującą (jest dostępna osobno), która pozwala na postawienie urządzenia w pionie i np. wyświetlanie zdjęć.

W praktyce

Podczas zwykłego użytkowania netbook Della spisuje się niemal tak samo jak inne netbooki. Jest więc lekki i mobilny, ale mało wydajny, również klawiatura jest nieco za mała. Niestety, nie ma żadnego wyjścia wideo ani gniazdka sieciowego, a jedynie 2 porty USB i wyjście audio. Ma za to czujnik oświetlenia. Po przekręceniu ekranu do trybu "tabletowego" i zamknięciu pokrywy netbooka uruchamia się automatycznie program Dell Duo Stage. To rozwiązanie podobne do media center, które ułatwia korzystanie z funkcji multimedialnych. Niestety, ma mało modułów, poza tym jest trochę nieintuicyjny i niezbyt ładny. Minusem jest też słaby ekran, który ma niewielkie kąty widzenia z boków i z dołu i nie pozwala komfortowo oglądać zdjęć i filmów, do czego komputer został stworzony.

Reklama

Więcej tego typy testów w najnowszym "PC Format 6/2010"

Dell Inspiron Duo

PLUSY

+ Możliwość niekonwencjonalnego wykorzystania

+ Bardzo dobra mobilność

+ Dobra jakość wykonania

+ Ekran dotykowy

MINUSY

- Słabe kąty widzenia

- Brak wielu portów (LAN, D-Sub, HDMI)

Dane techniczne Dell Inspiron Duo 1090

- procesor Intel Atom N550; pamięć 2 GB DDR3 1333 MHz; chipset Intel NM10 Express; ekran 10,1" 1366x768; dysk 250 GB; akumulator 29 Wh; interfejsy: Wi-Fi 802.11b/g/n, bluetooth, 2xUSB; system Windows 7 Home Premium; wymiary 285x187x27 mm; waga 1,33 kg

Średnia cena rynkowa 2299 zł

Do testu dostarczył: Dell, www.dell.pl

Produkt alternatywny: Acer Iconia Tab W500

Źródło informacji

PC Format
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy